in , ,

LOLLOL KIZGINKIZGIN HARİKAHARİKA

Roblox Aylık 100 Milyon Oyunucuya Ulaştı!

Roblox Aylık 100 Milyon Oyuncu Tarafından Oynanıyor!

Roblox Corporation tarafından ORGE adlı oyun motoru kullanılarak geliştirilen Roblox, 2005 yılından itiabaren oynanmaya devam ediyor. 14 yıllık oyunun popülerliği ise hala korunmakta. Roblox’un yaptığı duyuruya göre oyun aylık 100 Milyon oyuncu sayısına ulaştı.

Roblox, 8-18 yaş arası oyunculara hitap eden bir MMOG(Devasa Çok Oyunculu Online Oyun) oyunu. Oyun bloklardan oluşmakta ve oyuncular blokları kullanarak istedikleri kişiselleştirmeleri yaparak kendi dünyalarını yaratıp diğer oyunculara sunabiliyorlar. Farklı oyun modlarını tek oyunculu ve çok oyunculu şekilde oynayabildiğimiz Roblox’un çeşitlilik açısından oldukça geniş bir oyun olduğunu söylemek mümkün.

Roblox’un şüphesiz en büyük rakiplerinden bir tanesi Minecraft. İlk olarak 2009 tarihinde çıkış yapan Minecraft çıktığı dönemde ortalığı kasıp kavurmuştu. Roblox’u kolayca geride bırakan Minecraft günümüzde hala oynanmaya devam ediyor ancak ilginç bir gerçek var. Minecraft’ın güncel aylık oyuncu sayısı 91 Milyon. Roblox 100 Milyon aylık oyuncuya ulaşarak Minecraft’ı geride bırakmayı başardı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Suicide Squad: Kill the Justice League Oyunu Duyuruldu!

 CEO David Baszucki düzenlediği basın açıklamasında oyunun 100 oyuncu ve birbirinden ilham alan bir avuç yaratıcı ile ortaya çıktığını açıkladı. İnsanları oyun yoluyla bir araya getirme vizyonunu benimsediğini de açıkladı. Üç büyük felsefeleri olduğunu da ekledi. O üç büyük felsefe: Yaratıcılık, işbirliği ve hayal gücü. 100 oyuncu ile başlayan bu maceranın şimdi 100 Milyon oyuncuya ulaşması büyük bir başarının olduğunu gösteriyor. Maddi açıdan Minecraft’ı geçebildiğini söylemek pek mümkün değil. Minecraft’ın daha büyük bir yayıncı ve içerik üretici kitlesi mevcut. Minecraft yine kendi planladığı yoldan gitmeye devam edecektir ancak yine de 14 yıllık bir oyunun 100 oyuncudan 100 Millyon’a ulaşması gerçekten büyük bir başarı. Roblox’un ücretsiz olması Minecraft karşısında oyunu daha avantajlı duruma sokuyor da olabilir. Roblox’un sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Video Oyunu Tarihinin En Çok Satan 10 Oyunu

Siz Roblox hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı bir yapım mı? Yorumlarda değerli görüşlerinizi bekliyoruz.

Xiaomi Mi Gaming 2019 Tanıtıldı!

Tekken 7’nin 3.Sezonu Tanıtıldı! Solid Snake’mi Geliyor?