in , ,

RTÜK, Spotify’a Yayın Lisansı İçin 72 Saat Verdi!

RTÜK, Spotify‘a yayın lisansı alması için 72 saat verdiğini duyurdu! Radyo Televizyon Üst Kurulu, ”Yayın hizmetlerinin internet ortamından sunumu” başlığı altında ye alan yönetmelik ve maddeler bağlamında bu türde yer alan tüm hizmetlerin yayın lisansı almaları gerektiğini açıklamıştı. Spotify bu konuda gecikti ve RTÜK 72 saat verdiğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

rtük spotify

Alınan karara göre ”İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmelik” bağlamında yayın lisansı zorunluluğu getirilmişti. Birçok yayın hizmeti lisans sürecini başlatsa da bazıları gecikti ya da herhangi bir adım atmadı. Bunun üzerine RTÜK, lisans başvurusu yapmayan yayın hizmetleri için 72 saat süre verdiğini resmi siteden duyurdu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Pillars of Eternity - Definitive Edition Epic Store’da Ücretsiz Oldu!
RTÜK Spotify
Görsel: RTÜK

Spotify ile birlikte 3 tane daha yayın hizmeti için lisans uyarısı yapıldı. Bu hizmetler arasında medyaporttv.com, paylasfm.com, foxplay.com.tr ve oldukça konuşulan Spotify mevcut. 72 saat içinde yayın lisansı başvurusu yapılmadığı takdirde bu hizmetlerin Türkiye’de erişime kapanacağı açıklandı.

Lisans başvuru işlemlerinin belirtilen süreç içerisinde tamamlanamaması durumunda hesaplanacak yayın lisansı ücreti peşin ödenirse hizmet 3 ay daha aktif kalabilecek. Ancak bu ihtarlardan herhangi birisine uyulmadığı takdirde RTÜK, 6112 sayılı Kanunun 29/A maddesinin ikinci fıkrası uyarınca sulh ceza hâkiminden söz konusu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesi talebinde bulunulacağı ve ayrıca aynı Kanunun 33. maddesinin birinci fıkrası uyarınca ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacağını belirtti.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Sekiro: Shadows Die Twice'ın Satışları 5 Milyonu Aştı!

RTÜK duyurusundan sonra, Spotify Türkiye’den henüz konuyla ilgili resmi açıklama gelmedi? Spotify’a abone olan kullanıcılarr 72 saat içerisindeki gelişmeleri merak ediyor. Gelişmeleri sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de espora kadın yatırımcı! Karşınızda Thunderbolts Gaming!

Oyun Dünyasının Uyuşturucuları: En Çok Bağımlılık Yapan 7 Oyun