in ,

Sanal Hırsızlık Artık Ciddi Bir Suç

Sanal hırsızlık çoğumuzun zamanında başta MMO olmak üzere, online oyunlarda yaşadığımız büyük bir sorun. Metin 2, Knight Online, Silkroad gibi MMORPG tarzı birçok oyunda sanal hırsızlıklar yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu zamana kadar bu hırsızlık olaylarıyla ilgili çok az haber karşımıza çıktı. Oyun içi hırsızlıklar ele alınıyor ama ciddi bir suç olarak sayılmıyordu. Son günlerde karşımıza çıkan bu haber bu hırsızlıklarla alakalı büyük bir önem taşıyor.

SANAL DOLANDIRICILIK SUÇUNUN CEZASI 2 YILDAN 6 YILA KADAR

30 Milyondan fazla oyuncuya sahip olan efsane MMORPG oyunu Knight Online hırsızlığın çok fazla görüldüğü oyunlardan birisi. Alınan bilgilere göre O.T isimli oyuncu 23 Ekim 2011 tarihinde Knight Online‘daki hesabının, kendisinin e-posta adresi ve şifresinin çalınarak ele geçirilmesi üzerine şikayette bulundu. Sanık M.K’ya, 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada TCK’nın 142/2 maddesine göre nitelikli hırsızlık suçundan 3 yıl hapis cezası verildi. Daha sonra sanığın Bilişim Suçlarından cezalandırılması için tekrar suç duyurusunda bulunuldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  GTA 6 Hakkındaki Haberler Yalan Çıktı!

Sanığın bu sefer “nitelikli hırsızlık ve bilişim suçları” üzerine, her iki suçu da göz önüne alınarak tekrar yargılanmasına karar verildi. Sanık için 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istendi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Pagan Online, PC İçin Tanıtıldı

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Açıkçası 2011’de gerçekleşen bir olayın mahkeme de bu şekilde tekrar ele alınması bu suçun ne kadar ciddi bir boyuta sahip olduğunu gösteriyor. Yorumlar kısmında görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın hoşça kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Assassin’s Creed IV: Black Flag Uplay’de Ücretsiz Oldu!

PUBG 1.0 Test Güncelleme Notları #2