in , ,

Sega Başkanı Kenji Matsubara İstifa Etti!

Japonya merkezli çok uluslu video oyun geliştirici ve yayımlama şirketi Sega‘nın başkanı ve baş yayıncılık sorumlusu Kenji Matsubara’nın görevinden istifa ettiği duyuruldu. Detaylar haberimizde.

3 Haziran 1960 tarihinde kurulan Japonya merkezli Sega’ya ilk olarak 2014 yılında Sega Networks Company‘ye bağlı baş teknoloji sorumlusu görevi ile katılan Kenji Matsubara, şirket içindeki başarılarının ardından 3 yıl sonra yani 2017 yılında Başkan olmuştu. Kenji Matsubara, aynı zamanda şirketin baş yayıncılık sorumlusu olarak görev yapmaktaydı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Battlefield V'in Oynanış Tasarımcısı Black Ops 4'ten Banlandı

Üzücü haber Sega’nın bağlı olduğu Sega Sammy Holdings tarafından paylaşılan rapordan geldi. Kenji Matsubara’nın kişisel sebeplerden dolayı şirketten ayrıldığı belirtildi. Durum ile alakalı daha fazla detay paylaşılmadı.

Sega tarafında Kenji Matsubara’nın yerine geçecek kişi ile ilgili herhangi bir haber henüz bulunmamakta. Önümüzdeki zamanlarda yeni başkanın açıklanması bekleniyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  RESIDENT EVIL 2 REMAKE RESMİ OLARAK DUYURULDU!

Oldukça köklü bir oyun sektörü geçmişi olan Matsubara, Koei Tecmo şirketinde 9 yıllık ve Zynga şirketinde 2 yıllık başkanlık görevi üstlendi. Sega’ya çok büyük katkıları bulundu. Bu ayrılık Sega ve yabancı basın tarafında ”beklenmedik” olarak tanımlandı.

Siz Sega şirketi ve bu beklenmedik ayrılık hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Battletoads’un Xbox One ve PC İçin Çıkış Tarihi Açıklandı!

PlayStation Plus Ağustos 2020 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!