in , ,

Shadow of The Tomb Raider’a Neden Tepki Yağdı?

14 Eylül 2018’de çıkışını gerçekleştiren Shadow of The Tomb Raider, çıkışından yaklaşık 1 ay sonra güzel bir indirim alınca oyunu önceden almış kullanıcılar bu olaya oldukça sinirlendi. Olumsuz yorumlar artınca oyunun Steam’deki yorum ortalaması “Karışık” oldu.

Square Enix’in 2013’te tekrar başlattığı Tomb Raider üçlemesinin son oyunu Shadow of The Tomb Raider, 14 Eylül 2018 tarihinde piyasaya çıkışını yapmıştı. Eski oyunların üstüne çok fazla şey eklemediği için olumsuz yorumlara bolca maruz kalsa da oyun, şu andaki kadar kötü bir inceleme ortalamasına sahip değildi. Shadow of The Tomb Raider’ın çıkışından yaklaşık 1 ay sonra %34’lük bir indirime girmesi, oyunu önceden almış kullanıcıları sinirlendirdi. Olumsuz yorumlar gittikçe artınca Shadow of The Tomb Raider’ın inceleme ortalaması “karışık” durumuna düştü ve hatta oyunun Steam sayfasına Yüksek Oranda Olumsuz İnceleme Tespit Edildi 16 Eki – 18 Eki yazısının yer aldığı bir bölüm eklendi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Railway Empire Epic Store'da Ücretsiz Oldu!

Shadow of The Tomb Raider’ın fiyatına bakacak olursak 209 TL’lik bir fiyata sahip kendisi. İlk oyunlara göre kendisine yeni şeyler eklemeyen ancak biz oyunculara güzel zamanlar geçirtebilecek düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. 209 TL’lik bizler için uçuk olan bu fiyatın, oyunun çıkışından yaklaşık 1 ay sonra -bu kadar erken tarihte- indirime girmesi, haliyle oyunu önceden alan oyuncuları büyük bir hayal kırıklığına sokuyor. İade etme konusunda da belirli oynama saati sınırları olması, oyunu indirimden önce alan oyuncuların geri iade yapamamalarına neden oluyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  SHADOW OF TOMB RAIDER'DAN YENİ OYNANIŞ VİDEOSU GELDİ!

Bu durum gerçekten Shadow of The Tomb Raider için kötüye işaret. Bu olaylardan önce de oyun, eski oyuna yeni şeyler eklenmemesi üzerine olumsuz tepkilere maruz kalmıştı ancak yapılan bu olumsuz yorumlar oyunun inceleme ortalamasını şu andaki kadar yoğun bir şekilde etkilememişti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yapılan olumsuz eleştirilere maruz kalmayı hak ediyor mu Shadow of The Tomb Raider? Görüşlerinizi yorumlarda belirtin!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yepyeni Bir Yerli Oyuncu Ağı: Rush

Irelia ve Aatrox Yeniden Nerfleniyor