in , ,

Shroud Twitch’e Geri Dönüşüyle 1 Milyon Yeni Takipçi Kazandı!

Dünyaca ünlü video oyun yayıncısı ve eski espor oyuncusu Shroud, bir süredir yayın yaptığı Mixer platformundan ayrıldıktan sonra yayın yapmayı bıraktığı Twitch‘e geri dönüş yapmıştı. Shroud geri dönüşüyle 1 aydan kısa bir süre içerisinde 1 milyon yeni takipçi kazanarak, Twitch’in en hızlı büyüyen kanalı olmayı başardı. Detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz yıl Twitch’te yer alan önemli yayıncılar olan Shroud ve Ninja gibi isimleri bünyesine katan Microsoft‘un yayın platformu Mixer, bir türlü popüler olamayarak Microsoft’u hayal kırıklığına uğrattı ve alınan karar ile Temmuz 2020‘de kapatıldı. Bu kapatılmanın üzerine Mixer ile sözleşmesinin ani olarak sona ermesiyle birlikte kararını Twitch’ten yana alan ve Twitch platformuna geri dönen Shroud, geri dönüşüyle büyük bir ilgi topladı ve büyük bir başarıya imza attı. Bir aydan kısa bir süre içerisinde kazandığı takipçi sayısı dudak uçuklattı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Twitch Rivals VALORANT Finali Bugün Gerçekleşecek!

Gerçek adı Michael Grzesiek olan eski profesyonel Counter Strike Global Offensive oyuncusu ve Twitch yayıncısı Shroud, ana kitlesini kazandığı yayın platformu olan Twitch’e geri döndü ve TwitchMetrics.net verilerine göre 1 aydan kısa bir süre içerisinde yaklaşık 1 milyon 100 bin yeni takipçi kazandı. Bu takipçi kazanımı Shroud’a Twitch’in en hızlı büyüyen kanalı ünvanını kazandırdı ve rekor kırmasını sağladı. Normal şartlarda bu kategori Twitch’e yeni başlayan yayıncılar için geçerli olarak düşünülebilir ancak Shroud kitle yönetimini başarılı bir şekilde yaparak hem geçmiş hem de Mixer tarafında kazandığı yeni izleyicilerini başarılı bir şekilde Twitch’te tekrar toplamayı başarmış ve oldukça yüksek izlenme rakamlarıyla birlikte yüksek takipçi sayılarına ulaştı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  I-TECH 2019 ANKARA ÜNİVERSİTESİNDE TAMAMLANDI.

Ünlü yayıncı Shroud’un yeni takipçi sayılarıyla birlikte güncel olarak takipçi sayısı ise yaklaşık  8 milyon 200 bin‘i buldu. Shroud, Twitch’e başarılı bir geri dönüş yaptı ve yayınlarına kaldığı yerden devam ediyor. Bakalım Shroud’un Twitch platformundaki kariyeri nasıl ilerleyecek.

Siz Shroud ve ilgili haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki videodan İngilizce olarak Shroud’ın Mixer’i bırakmasının ardından güncel yayın platformu olarak neden Twitch’i seçtiği ile alakalı konuşmasını dinleyip bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EA Play’in Steam Fiyatı Arttırıldı!

Ücretsiz Oyun: The Division Uplay’de Ücretsiz Oldu!