in , ,

Sony ve PlayStation E3 2020’ye Katılmayacak!

Dünya devi şirket Sony, PlayStation markası ile birlikte Electronic Entertainment Expo yani E3‘e geçen yıl katılmadığı gibi bu yıl düzenlenecek E3 2020‘ye de katılmayacak. Neden katılmayacağı ve haber hakkında tüm detaylar haberimizde.

Sony Interactive Entertainment, geçtiğimiz E3 2019 etkinliklerine katılım göstermemişti. E3 2019’un pek aktif geçmemesinin en büyük nedenlerinden biri de şüphesiz buydu. Özellikle yeni nesil konsol dönemine girerken topladığı ilgi oldukça yüksek olan PlayStation 5 ve oyunları hakkında yeni bilgiler almak isterken, Sony’nin E3 2020’ye katılmayacağını açıklaması hayranları üzdü.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Playstation Hakkında Bilinmeyen 5 Bilgi

Sony’nin bu konuda planları daha çok kendi özel etkinlikleri ile yeni gelişmeleri oyunculara aktarmaya dayanıyor. Sony’nin yaptığı açıklamalara göre bu etkinliklere saygıları sonsuz ancak odaklandıkları konuların E3 2020’nin vizyonuna uymadığını belirtiyorlar. Aynı zamanda E3’ü düzenleyen Entertainment Software Association yani ESA‘ya saygı duyduklarını da açıklamarında belirttiler. Sony, bu yıl içerisinde Talpel Game Show gibi farklı oyun fuarlarına katılıp yeni gelişmeleri oyunculara aktaracak ancak E3’te yer almayacak. Kendi özel etkinliklerini yapacağı da kesin gibi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PlayStation 4 Özel Oyunu Dreams Bugün Çıkıyor!

Siz Sony ve PlayStation’ın E3 2020’ye katılmaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinnizi yorumlarda bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çerezlik Ücretsiz Oyun Atma İncelemesi

Resident Evil 3 Nemesis’in Yeni Fragmanı Geldi!