in , ,

Sony Yeni PS4 Oyunlarının PS5 Uyumlu Olmasını Zorunlu Hale Getirdi!

Dünya devi teknoloji şirketlerinden Sony, özellikle oyun sektöründe PlayStation markası ile tanınıyor. Sony, yeni nesil konsollardan PlayStation 5 için konsol henüz çıkmadan hazırlıklara başlayarak geliştiriciler için yeni bir kural koydu. Yeni PS4 oyunlarının PS5 uyumlu olması zorunlu hale getirildi. Detaylar haberimizde.

Yeni nesil konsol denince akla gelen iki isimden birisi olan PlayStation 5, büyük bir heyecan ile bekleniyor. Her geçen gün konsol ile alakalı yeni bilgiler, oyun fragmanları gibi içerikler elde ediyoruz ve Eurogamer kaynaklı bir rapora göre Sony, PlayStation 5 uyumluluğu konusunda geliştiricilere zorunlu bir kural koydu. Bu kuralara göre 13 Temmuz 2020‘den sonra sertifikalanan oyunlar, kodları, güncellemeleri ve bütün içerikleri dahil olmak üzere tümüyle PlayStation 5 konsolu için uyumlu olmak zorunda.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ghost of Tsushima Ertelendi!

Sertifika kelimesine dikkat çekmek gerek. Sertifika çıkış anlamına gelmiyor. Oyunlar çıkışını yapmadan önce Sony tarafında gönderiliyor ve onaylanıyor. İşte bu onaylama süreci oyunun çıkışından çok önce bile yapılabiliyor bu yüzden burası önemli. Eğer bir oyun 13 Temmuz 2020’den sonra sertifikalanırsa, PS5 ile tamamen uyumlu olarak geliştirilmek zorunda.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Conarium Ücretsiz Oldu!

Bu hamlesiyle Sony, PS5’in eski nesil ile de bir nevi uyumlu olmasını ve Microsoft tarafında Xbox Series X için yapılan geriye dönük uyumluluk sağlayan Smart Delivery sisteminin benzerini kendi konsolu için de uyguluyor.

Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? PlayStation 5’i alacak mısınız? Yeni nesil konsollardan favoriniz hangisi? Değerli görüşlerinizi bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Espor ZULA Turnuvası Kazananları Belli Oldu.

PlayStation 5’in Yeni Oyunları 4 Haziranda Duyurulacak!