in , ,

Spotify, Yayın Lisansı Alacak ve Temsilcilik Açacak!

Spotify, yayın lisansı alma ve temsilcilik açma kararına uyacak! RTÜK(Radyo Televizyon Üst Kurulu) tarafından Spotify’ın da içinde yer aldığı 4 siteye yayın lisansı için 72 saat süre verilmişti. Spotify’ın bu süre içerisinde kurallara uyacağı öğrenildi. Detaylar haberimizde.

Spotify yayın lisansı

Geçtiğimiz gün RTÜK’ün resmi sayfasında popüler müzik platformu Spotify’ın da içinde yer aldığı 4 farklı internet üzerinden yayın yapan hizmetlere lisans almaları için 72 saat verilmişti. İlgili haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Netflix'ten Beklenen Açıklama Geldi!

”İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmelik” bağlamında bu hizmetlerin yayın lisanlarını almaları istenmişti. Bu hizmetler Türkiye’de hizmet vermek istiyorsa yayın lisanlarını almak zorundalardı. Bugün elde edilen yeni bilgilere göre RTÜK ile Spotify anlaşmaya vardı.

Spotify, yayın lisansı kararına uyarak lisansı edinecek ve Türkiye’de temsilcilik açacak. Bu bilgi bağlamında Spotify, Türkiye’deki mevcut yerini koruyacak. Böylece dünya üzerinde yaklaşık 130 milyon ücretli aboneye sahip Spotify, marka değerini Türkiye’de de yükseltmeye devam edecek.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  RTÜK, Spotify'a Yayın Lisansı İçin 72 Saat Verdi!

Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Müzik platformları arasından hangisini kullanıyorsunuz? Spotify Premium üyeliğiniz var mı? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Güncel haberleri sitemizden kolayca takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Dünyasının Uyuşturucuları: En Çok Bağımlılık Yapan 7 Oyun

Call of Duty: Modern Warfare PC Boyutu

Call of Duty: Modern Warfare PC Boyutu Küçülüyor!