in ,

Square Enix E3 2019 konferansında neler oldu?

Final Fantasy VII Remake

Asya’nın devi olan bir marka, en iyi ve en çok sevilen oyunlarından birine “remake” yapmaya karar verdi. Yıllar boyunca oyuncuların remake çıkması için kırk takla attığı dönemler son buluyor. 11 Haziran’da E3’te verdiği konferans ile gameplay ve trailer yayınlayan Square Enix, Final Fantasy VII remake’ini duyurdu. Çıkış tarihi ise 3 Mart 2020 olarak belirlendi.

Dragon Quest Builders 2

En büyün olayının Nintendo Switch platformuna çıkacak olması oldu. Onun dışında aksiyon role-playing sandbox türünde olan oyun Nintendo Switch’in yanında Playstation 4’e de çıkacağı duyuruldu. 12 Temmuzda çıkış yapacak oyunun 27 Temmuzda Demo versiyonu Playstation Store’da olacak.

Battalion 1944 (Update)

Son zamanlarda çok ilgi gören Battalion 1944 artık daha rekabetçi! Uzun zamandır kendinden bahsettiren bu FPS oyun bazı profesyonel esporcular tarafından en iyi FPS oyun olarak gösterildi. Oyuna artan ilginin ardından oyun yapımcıları oyuna daha fazla rekabet ve bir espor oyunu olma yolunda adımlar attı. Oyunda Faceit bulunması rekabeti ve espor oyunu olma konusundaki mesafeyi hızla kapatacak gibi duruyor.

Shadowbringers Final Fantasy XIV Online

2 Temmuz 2019’da çıkış yapacak Shadowbringers Final Fantasy XIV Online, Final Fantasy oyununa yeni bir soluk getirecektir. Görüntü olarak kötü olmayan bir fragman oldu. Eğer Final Fantasy çizgisinden çıkmadan bu çok oyunculuyu entegre edebilirlerse başarılı bir yapım görebiliriz.

Dying Light 2

Square Enix konferansının beni en çok heyecanlandıran oyunu oldu. Zombi temasını ilk oyunda çok iyi bir şekilde tutturan ve yok satan Dying Light, ikinci oyun konusunda izleyicileri sabırsızlandırıyor. Grafiklerde devasa bir değişim fark edilmese de oyun konusunda bir çok değişiklik ve ekleme yaptığını belirten ekip umarız böylesine güzel bir zombi survival serisini aynı güzellikte devam ettirebilir. Beklentilerimiz olan bu oyuna E3 konferansında çok kısa bir gameplay video yayınlamaları aynı zamanda birazcık üzdü.

Outriders

Yeni duyurulan bilim-kurgu türünde 1 ile 3 kişi ile oynan co-op türünde bir senaryoya sahip olacak. Oyun hakkında çok az bilgiye sahip olmamız bu oyunun gerçekten uzun zamandır hasretini çektiğimiz bilim-kurgu temasının yerini tekrardan doldurabilecek mi merak içindeyiz. 2020 yılının yaz ayılarında piyasaya çıkması öne sürülen oyun XBOX One, Playstation 4 ve PC’ye çıkacağı söylendi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Cyberpunk 2077 Sürpriziyle geldi ve Artık Resmi Bir Çıkış Tarihi Var!

Final Fantasy VIII Remastered

Konferans boyunca Final Fantasy ile yapmadıklarını bırakmadılar 🙂 Şimdide bir Remastered geleceği duyuruldu. Tam bir tarih belirtmeyen yapımcı ekip 2019’da çıkacağını gösterdi.

Marvels: Avengers

İşte şimdi sırada konferansın bizim için en heyecan verici oyunu olan Marvels: Avengers var. Tek kişi yada co-op olarak oynanacak bir macera türü oyun olacak. Co-op oyun zevkini 4 kişiye kadar çıkarabileceğiniz bunların yanında bir artı olarak görülebilir. Oyunda hiçbir şekilde lootbox veya pay 2 win’in olmayacağı duyuruldu. 15 Mayıs 2020’de raflarda yerini bulacak oyun, Playstation 4, XBOX One, PC ve Stadia için çıkacak. Fakat oyunda Sony ile bir işbirliği söz konusu olduğundan dolayı Playstation 4’e ek içerikler olacağı konferansta belirtildi. Mükemmel grafiklere sahip olduğunu gördüğümüz TPS türündeki oyunun her şeyi kusursuz olarak gözüküyordu. Gözümüze tek batan yön MCU yani Marvel Cinematic Universe’te kullanılan oyuncuların yüzünü görememek oldu. Bu kimileri için büyük bir sorun olabilir kimileri içinse önemsiz bir detay ama itiraf etmeliyim ki bende Iron Man’i Robert Downey Jr. olarak görmek isterdim. Oyunda, eski oyunlardaki gibi birden çok karakter ile oynayacağımız bize gösterildi. Sadece bir süper kahramana sabit kalmayacak. Bu özellik çeşitlilik bakımından ve uzun soluklu oyun oynayabilmek bakımından iyi duruyor fakat hikayeyi nasıl etkileyecek yoksa etkilemeyecek mi? burası bir muamma. Genel olarak bizi çok heyecanlandıran oyunu büyük bir umutla beklemekteyiz.

 

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Xbox Konsolunun Adı ve Bazı Detayları Belli Oldu!

 

E3 2019: PC Gaming Show Konferansında Tanıtılanlar!

E3 2019 Ubisoft Konferansında Neler Oldu

E3 2019 Ubisoft Konferansında Neler Oldu?