in , ,

Steam Remote Play Özelliğini Beta Sürümünden Çıkarttı!

Remote Play Together ve Remote Play Anywhere Çıktı!

Oyun mağazası ve kütüphanesi denince akla gelen en önemli isim olan Valve tarafından geliştirilen Steam, geçtiğimiz aylarda kütüphane tasarımını yenilemişti. Yeni teknolojiler ve tasarımlar sunmaya çalışan Steam, Remote Play özelliğini beta sürümünden çıkarttı. Remote Play Together ve Remote Play Anywhere adında iki farklı yeni teknoloji kullanıcılara sunuldu ve bunun şerefine özel indirimler geldi. Detaylar haberimizde.

REMOTE PLAY TOGETHER NEDİR?

Remote Play Together özelliği ile Steam, yerel co-op veya çok oyunculu modu bulunan oyunları arkadaşlarınızla beraber tek bir davet ile oynayabilmenizi sağlıyor. Bu özelliği kullanabilmek için bir oyuncunun Remote Play Together destekli bir oyunu satın alması ve ardından oyuna girip arkadaşlarını davet etmesi yeterli oluyor. Katılacak diğer oyuncuların oyuna sahip olması gerekmiyor yani ücretsiz bir şekilde tek tıklamayla oyuna katılabiliyorlar. Steam dört oyuncuya kadar rahatlıkla girilebildiğini açıklıyor ancak internet daha da hızlıysa dört oyuncuyu geçebileceğini belirtiyor. Bu oyuncu sayısı oynanan oyuna göre de değişiklik gösterecektir elbette. Remote Play Together’ı devreye soktuğunuzda sesli sohbet, görüntü ve ses diğer oyuncularda devreye girer. Herkes kendi kontrolcüsüyle oynayabilir ya da klavye ve fare kontrolünüzü diğer oyuncularla paylaşabilirsiniz. Bu özelliğin ayrıca çapraz platform desteği de bulunmakta. Tabii ki de bu özelliği kullanabilmek için hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Steam'den Oyun Geliştiricilerinin Lehine Sözleşme!

REMOTE PLAY ANYWHERE NEDİR?

Remote Play Anywhere özelliği ise Steam çalıştıran bir aygıtı diğer platformlara da bağlamaya yarıyor. Örneğin bilgisyarınızda Steam yüklü ve siz telefonda oyun oynamak istiyorsunuz. Steam Link adlı mobil uygulama ile bilgisayarınızdaki Steam’i mobil cihazınıza yayınlayabiliyorsunuz. Steam kontrolcüsü ve diğer kontrolcüleri de desteklemekte. Ayrıca kontrolcünüz yoksa da dokunmatik tuşları kullanabiliyorsunuz. Bunun en iyi şekilde çalışması için de tabii ki hızlı bir internet bağlantısı gerekiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Astroneer PlayStation 4'e Geliyor!

REMOTE PLAY TOGETHER İNDİRİM ETKİNLİĞİ!

Beta sürümünden çıkma şerefine, Remote Play Together oyunlarında oldukça güzel indirimler mevcut. İndirim 25 Kasım’a kadar sürecek. İndirim sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Remote Play’in tüm ayrıntıları için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca Steam Link uygulamasının bağlantılarını da oradan ulaşabilirsiniz.

Siz Remote Play hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ETS 2’den İstanbul’a Yolculuk Videosu Geldi!

https://oagtr.com/anasayfa/teamfight-tactic…i-sezonu-basladi/ ‎

Teamfight Tactics: Elementlerin Yükselişi Dereceli Sezonu başladı!