in

Steam’e Hafife Alınamayacak Bir Rakip Geliyor!

Şu anda dünyada adından en çok söz ettiren oyun platformu olan Steam’e Çin’den bir rakip geliyor. Adını ülkemizde Strike of Kings oyunu ile duyuran, Riot Games’in sahibi ve Supercell gibi firmalarda hissesi bulunan Tencent Games, şu anda Çin pazarının en büyük oyun platformu olarak öne çıkıyor. Öyle ki Çin pazarında şu anda 13.6 milyar dolar gibi bir bilgisayar oyunu bütçesi var ve bu paranın büyük bir kısmı Tencent Games’e gidiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Brawlhalla İncelemesi

Bu olayı daha da büyütmek ve Avrupa’ya da yaymak isteyen şirket kendi oyun platformunun ismini değiştirerek Avrupa pazarına açılacak. İsmini Avrupa pazarında WeGame olarak tanıtacak şirket içerisindeki oyun sayısını da arttırma peşinde.

Şu anda bilindiği üzere Steam dünya çapında 125 Milyon kullanıcı sayısına sahip ancak Tencent Games’in platformu WeGame sadece Çin pazarında şu anda 200 milyon kullanıcı var. Bu durum Steam’e ciddi bir rakip geldiği anlamına geliyor. Ancak tabi Steam’i tahtından indirebilecek yeterlilikte oyun ve yaygınlığa ulaşabilecek mi meçhul. Çünkü halihazırda Uplay ve Origin de bu şekilde çıkış yaptılar ancak Steam kalitesine erişemediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başarısız Bir İlerleme Kaydeden 8 Oyun Konsolu

Dota 2 | 19 Nisan 2017 Güncelleme Notları