in ,

Steam’e Zam Gelecek Konusuna Yanıt Geldi: Zam Yok!

Dünyanın en büyük oyun platformu olan Steam hakkında son 1 haftadır Türk oyuncuları ilgilendiren çok büyük iddialar ortaya atılıyordu. Steam’in Türk lirasının çok fazla değer kaybetmesi sebebiyle oyun fiyatlarına zam yapacağı haberi internet aleminde çokça bahsedildi. Bu haberlere yanıt ise çok fazla gecikmedi ve birinci ağızdan yalanlandı.

Steam’in oyun geliştiricileri için kurduğu grupta resmi bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Steam’in Türk lirasının değer kaybetmesiyle birlikte oyun fiyatlarına zam yapacağı haberleri yalanlandı. Türk lirasının değer kaybetmesinin, oyuncuların maddi alım gücünü değiştirmediği, bu sebeple de oyun fiyatlarının değişmeyeceği açıklandı. Bu kısımdan sonra ise oyuncuları biraz olsun üzebilecek bir açıklama daha yapıldı. Oyun içi alım-satım konusunda eşyalara zam yapılabileceği açıklandı. Açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

Yazar: Fatih Dedeli

Selamlar. Adım Fatih. 18 yaşında, sizler gibi normal bir insanım. Sitede her türlü haber, inceleme, güncelleme arasında takılan biriyim. İndie oyunları AAA oyunlara tercih ederim çünkü daha yaratıcılardır.

Valve “Steam.tv” Adında Bir Canlı Yayın Platformu Geliştiriyor!

Bakalım Sadece Bir Fotoğraftan Oyunları Tanıyabilecek Misin? -2