in , ,

Şükrü “Lelouch” Şentürk, Radiance Esports Takımına Katıldı!

Birçok kişinin League Of Legends‘da HWA‘nın supportu ve Dark Passage ile Crew e-Sports Club‘ın koçu olarak tanıdığı -bir diğer kimselerin de Twitch yayıncısı Uthenera olarak tanıdığı- başarılı geçmişe sahip 27 yaşındaki Şükrü “Lelouch” Şentürk hakkında yeni gelişmeler yaşandı.

2017’de bıraktığı espor kariyeri yerine yayıncılığı seçen ve orada kendini daha mutlu hisseden Şükrü yaklaşık 2 yıldır yayın açıyor.

Dota2 Auto Chess

Esasında Dota 2‘nin bir hayran haritası olarak tasarlanan oyun modu, son zamanlarda çok fazla ilgi görmeye başladı. Stratejinin ve hızlı düşünme ile algılamanın bir oyun modunda buluştuğu Auto Chess, geleceğin parlayan yıldızı olabilir. Auto Chess, ileride ayrı bir oyun çıkartılabilecek kadar keskin bir hayran kitlesine ulaşmış durumda. Dota 2‘nin son zamanda popülaritesinin düşmesinin bir diğer sebebi Auto Chess modunun Dota 2‘den daha çok ilgi görmeye başlayacak olması.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Destiny 2 İçin Sistem Gereksinimleri Duyuruldu!

Radiance Esports

Radiance Esports, zamanının NA LCS‘teki joker denebilecek oyuncusu Hai‘nin kurduğu bir takımdır. Çoğunlukla Cloud 9 forması altında mücadele veren Hai, Golden Guardians ve FlyQuest gibi takımlarda da yer almıştır. Son olarak Riot Games sunuculuğuna başlayan Hai, bunun yanında bir de kendi takımını kurmuştur. Sadece Tekken ve League of Legends takımı bulunan Radiance Esports ise henüz çok yeni bir takım.

Uthenera Auto Chess

Neredeyse Türkiye’ye Auto Chess‘i tanıtan yayıncı diyebiliriz. Uthenera, Auto Chess ile Twitch‘te tekrardan can buldu ve izleyici sayısı 1000’den aşağıya düşmemeye başladı. Tabii bu yaşananları normal bir şekilde Auto Chess oynayarak başarmadı. Uthenera, mod daha doğru düzgün yayılmamış iken bile modu çok sık oynadığını belirtti.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mount & Blade, Steam Ödülleri'nde Desteğinizi Bekliyor!

Auto Chess turnuvası olan Twitch Rivals‘taki başarıları ile yurt dışında büyük bir üne kavuştu. Bu başarılar yurt içinde oyunun kulaktan kulağa yayılmasına ve ilgi görmesine de sebebiyet verdi. Şükrü, bu başarıları sayesinde Hai‘nin kurduğu Radiance Esports takımının ağına takıldı. Radiance Esports takımına yayıncı olarak dahil olan Uthenera, yayınlarının tamamını Auto Chess oynayarak geçiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Animus Projesi’nden İmza Kampanyası: Vampire the Masquerade Bloodline Türkçe Olsun!

LoL 9.7 Yama Notları Özeti | ARAM – Bilgewater’a Dönüş