in , ,

SuperMassive Finalde!

BAU SuperMassive kurulduğu yıldan beri Kış Mevsim Finallerinin kazananı olmuştur. Kurulduğu yıldan beri de her zaman favori olarak gösterilmiştir. Bu sene neredeyse Kış Mevsim Finalini elinden kaçırıyordu. Royal Youth geçen seneki Türkiye Büyük Finalinde SuperMassive kaybetmiş olması onları daha da hırslandırmıştı. Oyununu fazlasıyla geliştiren Royal Youth Finali kıl payı kaçırdı ve bu senede Mevsim Finallerinde SuperMassive’e kaybetti, işte detaylar…

1. Maç

Serinin ilk maçları her zaman önemlidir, çünkü geçen seneki Türkiye Büyük Finalini saymazsak, genel olarak ilk maçı kazanan takımın seriyi de kazandığı gözüküyor. İki takım için de ilk maç çok ortada geçtiği söylenebilir. Royal Youth‘un bu kadar uzun süre ayakta olmasının tek sebebi Khartus’tu yok BAU SuperMassive maçı çok öncede bitirip durumu 1-0’a getirebilirdi. Fakat Closer’in iyi oynayışı ve Dumbledoge’un harika Pyke oynayışı ile kazanmaya yakınlardı. Jarvan’ın oyuna yaptığı etki ve Kalista’nın ultilerininde güzel bir takım oyunu ile birleşmesi sonucunda 1. maçı kazanan taraf SuperMassive oldu.

2. Maç

2. maç rakibine nefes aldırmayan SuperMassive, GBM’in hatalı kararları ve yanlış oynamasının yanında yine SupperMassive’in Jarvan’nının oyuna yaptığı ekstra etki sayesinde serideki en kolay maç oldu. Bu maçta Wolfun Natilus seçmesinin ardından 602 gün sonra resmi bir lig karşılaşmasında Natilus oynandı.

3. Maç

İlk iki maçı kazanan SuperMassive’in 3. maçı da kazanarak seriyi 3-0 sonlandırması beklenirken. Wolf’un oyun içi yaptığı kötü yetenek atışları ve Jarvan’ın diğer oyunlara nazaran etkisini iyi gösterememesi sonucunda ağır bir bozgun alan SuperMassive’in moralleri düşmüş olmalı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  İçimizdeki Sosyal Medya Merakı

4. Maç

3. maçta istediklerini alan Royal Youth bu sefer Jarvan’ı SuperMassive vermeyip kendilerinin alması sonucunda Stomaged’in oyuna etkisini düşürmek istediler. Bu yaptıkları çok başarılı sonuç aldı Stomaged 4. maçta varlığını neredeyse gösteremedi. Wolf’un 2. maçta Natilus ile gösterdiği performansı yine gösteremedi ve Wolf tecrübesinde bir oyuncuya göre genel olarak beklentileri karşılayamadı. 4. maçta da çok fazla yetenek atışı kaçırdı ve eleştirilere maruz kaldı. Royal Youth bu maçta Cassiopeia seçimi ile alt koridoru önde götürmeyi başardı ve Jayce seçimi riskli bir seçim olmasına rağmen başarılı oldu. Seri böylece 2-2 oldu.

5. Maç

BAU SuperMassive için işler kızışmıştı seri 2-2’lik bir duruma gelmişti. İzleyicilerin heyecanla izledikleri bu seride acaba en büyük favori elenecek miydi? Korkusu sarmıştı. İki takımında çok temkinli oynaması ve BAU SuperMassive’in 0 yakın risk alması ve oyunu yavaşça ilerleterek maçı kazanacaklarını düşünmeleri işe yaradı. Bir takım savaşına girip risk almak yerine oyun içi görevlere yöneldiler Ejder, Kule, Baron ve kompozisyonu iyi uygulayan SuperMassive, Royal Youth‘u alt etmeyi başardı ve seriyi Frozen’in mükemmel Zoe oynayışı ile kapattı. Durumu 3-2 yaparak Finale adını yazdıran SuperMassive’in rakibi 7/4/2019 saat 13:00‘da oynanacak Galatasaray Espor ve 1907Fenerbahçe derbisi ile belirlenecek.

Maç sonu Furkan “Stomaged” Güngör röportajı:

-İnişli çıkışlı bir seriydi, bu iki maçı vermeyi bekliyor muydunuz? 2-0’dan 2-2’ye nasıl döndü bu seri?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  SOMA, Kısa Bir Süreliğine Ücretsiz Oldu!

+Açıkçası şimdiye kadar hiç 5 maç oynadığımı hatırlamıyorum PlayOff’larda değişik bir olaydı kötü oynadık bence ilk iki oyunu her ne kadar iyi oynasak da hatalarımız vardı. Özellikle 4. oyunu bence ben çok kötü oynadığım için kaybettik.

-Durum 2-2 olduktan sonra sahne arkasında ne gibi konuşmalar yaptınız takımın morali, motivasyonu ne durumdaydı?

+Mentalimiz hiç bozulmuyor çünkü hepimiz çok tecrübeli oyuncularız. 0’dan başlamış gibi oynadık.

-Son maç’ta ki Khartus tercihi senin tercih ettiğin bir karakter değil neden Khartus aldınız?

+Bence onlar Khartus alacağımızı pek zannetmiyordu ve gizli kartımızdı ve Khartusa çok çalıştım güçlü olduğunu düşünüyorum. İlk oyunlarda da banladık güçlü bir seçim.

-1907Fenerbahçe ile Galatasaray Espor arasındaki 5 maçlık seriyi kimin kazanmasını bekliyorsun, potansiyel rakibinizi kim olarak görüyorsun?

+1907Fenerbahçe 3-0 alır diye düşünüyorum cidden iyi bir takımlar, onlara karşı oynamayı 4 gözle bekliyorum diyebilirim.

-Peki bu günkü performansınız potansiyel bir final maçında yeteli olacak mı?

+Bence olmayacak çünkü çok fazla hatalar yaptık. Böyle oynarsak kazanabileceğimizi düşünmüyorum ama bu hataları çok büyük bir rahatlıkla düzeltebileceğimizi düşünüyorum.

-Peki ne gibi hataları düzeltmeniz gerekiyor, yani ilk olarak takımca neye odaklanmanız gerekiyor?

+Alt koridora daha çok oynayabilirdik, ben yanlış oynadım o yüzden sıkıntılar oldu. Daha fazla alt koridora oynasaydım daha kolay bir seri olabilirdi bizim için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TSM Finalde!

Oynanışa Grafikten Daha Çok Önem Verenlerin Bayılacağı 10 Pixel Art Oyun!