in ,

Android Telefonlarda Veri Hırsızlığından Korunmanız İçin 5 Öneri!

Son zamanlarda uygulamalar çoğaldı ve bu sebeple zararlı uygulamalar da bir hayli arttı bu sebeple her zaman dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu uygulamalar sizi gizlice dinleyebilirken sosyal medya hesaplarınızı da kontrol altına alabilir ya da mobil mining yapabilir.

 https://oagtr.com/anasayfa/android-telefonl…niz-icin-5-oneri/

Uygulamaları sadece Google Play Üzerinden İndirmeye Özen Gösterin.

Android uzantılı uygulamalar üzerinde veri hırsızlığının oldukça yaygın olduğunu söylemek gerekiyor. Uygulamalarda yerleşen virüsler, cihazdaki şifrelerin çalınmasına ve aynı zamanda kimlik bilgilerinin veya kişisel dosyaların başkalarının eline geçmesine sebep oluyor.

Bu sebeple Google Play haricinde bir platformdan uygulama indirmeniz tavsiye edilmediğini belirtmek gerekiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  43₺'lik Ücretsiz Oyun: Deus Ex GO Ücretsiz Oldu!

Daima VPN Kullanmaya Özel Gösterin

Bağlandığınız ağın güvenli olduğunu düşünüyor olsanız da, IP adresinizin görünür olması cihazınız için ciddi bir risk teşkil etmektedir. Nitekim IP adresinizi tespit eden bir siber suçlu, cihaz bilgilerinden bulunduğunuz lokasyona hatta kişisel bilgilerinize kadar birçok konuda veri edinebilir.

Uygulama Erişimlerinde Dikkatli Olmanızda Fayda Var

Cihazınıza kurduğunuz uygulama, güvenilir bir firma tarafından geliştirilmiş olsa bile uygulama izinlerine dikkat etmenizde fayda var. Nitekim mikrofon, SMS, sosyal medya hesapları gibi araçlara erişim isteyen uygulamalar kimlik hırsızlığı amacıyla veri sağlayabiliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL VFŞL Kış Mevsimi Finalleri Detayları

Wi-Fi Bağlantılarında Dikkatli Olun

Açık Wi-Fi ağları, siber suçluların en çok kullandıkları araçlar arasındadır. Bu ağlar üzerinden cihazlara sızmak ve veri hırsızlığı yapmak mümkün Böyle bir riskle karşılaşmamak için, herkese açık ve şifresiz olarak erişim sağlanan ağlara bağlanmamanız gerekir.

Daima Güçlü Şifreler Kullanmanızda Fayda Var

123456 gibi şifreler kolaylıkla kırılabilir ve bu sebeple güçlü karakter harflerden oluşan şifreler oluşturmaya özen gösterin.

https://oagtr.com/anasayfa/samsung-galaxy-m…gun-yuzune-cikti/

Samsung Galaxy M30s’in Yeni Detayları Gün Yüzüne Çıktı!

https://oagtr.com/anasayfa/twitterin-ceosun…hesabi-hacklendi/

Twitter’in CEO’sunun Twitter Hesabı Hacklendi!