in ,

Bluetooth’taki Açık Kapatılamıyor!

Bluetooth’da keşfedilen bir açık, kapatılamıyor ve açık büyük endişeye sebebiyet veriyor.

Bir bilgisayar tarafından keşfedilen Bluetooth açığı, şifrelenmeleri devre dışı bırakmasıyla telefonların kontrolünü hackerlerin kontrolüne verebiliyor.

: https://oagtr.com/anasayfa/bluetoothtaki-acik-kapatilamiyor/

Keşfedilen bu güvenlik açığı, bilgisayar korsanları tarafından kolay bir şekilde kullanılabiliyor.  Bluetoot’un şifrelenmesinin doğrudan kırılması yerine zayıf bir şifreleme yaparak kırılması sağlanıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Oyun ve Teknoloji Fuarı TEKFEST Ankara Ertelendi

İki cihaz ile gerçekleştirilebilen bu açık göreceli olarak az sayıda karakter içermesi sebebiyle güvenli bir şifreleme olarak göstermeye çalışıyor. Bu açığı oluşturduktan sonrasında kesin parola bulunabilmesi için cihazlardan birisine ciddi bir saldırı gerçekleşmesi gerekiyor ancak bu açık sebebiyle saldırı yapılmadan da gerçekleşiyor.

Pek çok kullanıcıya göre, endişelenmeye gerek yok.  Bu açığının kullanılabilmesi için bilgisayar korsanının şifreleme anahtarı uzunluğunu belirlerken her bir cihazın ilk iletimini engellemesi ve kendi mesajlarını bu bağlantı anında yayınlaması gerekiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mortal Kombat 11'in Mikro Ödemeleri Hakkında Detaylar Verildi!

Aynı zamanda bu açığın şuan sadece Bluetooth teknolojisine sahip cihazlarda bulunuyor. Hatta bazı Bluetooth cihazların bu tarz durumlara karşı korumalı olduğunu da aktarmak gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://oagtr.com/anasayfa/war-chest-yeniden-starcraft-iida/ ‎

War Chest Yeniden StarCraft II’da!

Desperados III’ün Yeni Fragmanı Yayınlandı!