in ,

Huawei’den Yeni Nesil Yapay Zeka Destekli İşlemci!

Huawei CEO’su Eric Xu, dünyanın en güçlü AI (Yapay Zeka) işlemcisi Ascend 910’u ve tüm senaryolar için MindSpore’u duyurdu.

https://oagtr.com/anasayfa/huaweiden-yeni-n…destekli-islemci/

Huawei Ceo’su Eric Xu; “Geçen yıl Ekim ayında AI stratejimizi açıkladığımızdan bu yana istikrarlı bir ilerleme kaydediyoruz. Ar-Ge’den ürün lansmanlarına kadar tüm süreçler planlarımıza göre ilerliyor. Tüm senaryolar için farklı yapay zeka portföyleri üzerinde çalışıyoruz. Ascend 910 ve MindSpore ürünleri, Huawei’nin AI stratejisinde yeni bir aşamaya işaret ediyor. Ascend 910 üstün performansı ve dünyadaki diğer AI işlemcilerinden daha fazla olan hesaplama gücüyle öne çıkıyor. MindSpore 2020’nin ilk çeyreğinde açık kaynak kodlu hale gelecek. Daha geniş kapsamlı AI yaklaşımı ile geliştiricilerin de en iyi teknolojileri hayata geçirmelerine yardımcı olmak istiyoruz” dedi

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Huawei’nin Yeni Amiral Gemisi P30'un Fiyatı ve Teknik Özellikleri Duyuruldu!

Ascend 910: Dünyadaki diğer tüm AI işlemcilerden daha fazla işlem gücü

Ascend 910, Huawei’nin Ascend-Max yonga setleri serisine ait yeni bir AI işlemci olma özelliğine sahip. Huawei, Ascend 910’un planlanan özelliklerini Huawei Connect etkinliğinde duyurmuştu. Lansmanı gerçekleştirilen ürünün test sonuçları, Ascend 910 işlemcisinin performans hedeflerine planlanandan çok daha düşük güç tüketimi ile ulaştığını gösteriyor. Ascend 910 ve MindSpore kombinasyonunun, TensorFlow kullanan diğer kartlardan iki kat daha hızlı olduğu görüldü. Huawei BT altyapısının, önümüzdeki birkaç yıl içinde bu ivmeyi sürdürmesi bekleniyor. Geleneksel veri merkezleri; işletme harcamaları, güç tüketimi, iş gücü maliyetleri ve ekipman ayak izinden doğrudan etkileniyor. Diğer yandan, AI odaklı bilgi işlem talepleri büyük bir hızla artmaya devam ediyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Huawei P30 Lite Artık Türkiye’de!

Huawei ayrıca, tüm senaryolarda AI uygulamaları için uygulama ve içerik geliştirmeyi destekleyen bir AI bilgi işlem sistemi olan MindSpore’i duyurdu. AI hesaplama sistemleri, AI uygulamalarının geliştirilmesini kolaylaştırmak, AI uygulamalarını daha yaygın, erişilebilir hale getirmek ve gizlilik koruması sağlamak açısından büyük önem taşıyor.

 

https://oagtr.com/anasayfa/asus-pce-ax58bt-…aptorunu-duyurdu/

ASUS, PCE-AX58BT Wi-Fi 6 Ağ Adaptörünü Duyurdu

https://oagtr.com/anasayfa/qualcomm-snapdra…nmesi-gerekenler/

Qualcomm Snapdragon İşlemcileri Hakkında Bilinmesi Gerekenler