in ,

İlk Akıllı Telefonu SONY Ericsson Buldu Tartışması!

Sony Mobile’nin forumunda yayınlanan bir konuda Sony’de daha önce çalışmış olan bir mühendisin anlattıkları Sony’nin forumunda ortalığı karıştırdı. Mühendis, Sony Ericsson’un ilk akıllı telefonu buluşu ve daha sonrasında olanları anlatıyor.

İlk Akıllı Telefonu SONY Ericsson Buldu Tartışması!

 

Konu kısa süre önce kaldırıldı forumda tartışma halen devam ediyor.

Son 9 Yılda Telefon Piyasası ciddi bir artış ve devrim yaşadı. Dokunmatik Telefonlar 9 yıldır hayatımızda, peki dokunmatik ekranlar neden 90’lı yıllarda piyasaya sürülmedi ?

Sony’nin eski mühendislerinden birisinin yazdığı konuda,  90’lı yıllarda Sony telefonlar ile ilgili bir takım deneyler gerçekleştirmiş ve telefonlarda dokunmatik özelliği ve 256 MB Belleği 1998 yılında eklemeyi başarmış ve bunu yapan ilk marka olarak bilindiği ve o dönemin yöneticileri bu teknolojinin henüz erken olduğunu iptal edilmiş.

Windows 98 Telefonda Akıcı Bir Şekilde Kullanılabiliyordu!

O dönem bu projede yer alan mühendisler İntel’in o döneme ait olan işlemcileri Sony Ericson’a entegre ettiğini ve Windows 98’in daha farklı bir versiyonunu mobile uyumlu hale getirdiklerini ve o dönem Windows’da yer alan uygulamaları rahatlıkla telefonda çalıştığının da altını çizdi

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox Live Gold Kasım 2020 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

İlk Akıllı Telefonu SONY Ericsson Buldu Tartışması!

O Dönem üretilen telefonların daha sonrasında bizzat Sony’nin yöneticileri tarafından verilen emir ile üretilen 10 adet prototip cihazın imha edildiğini söyleniliyor.

Mühendisler o dönem üretilen cihazlara her türlü parçayı rahatlıkla entegre ettiğini ve rahatça kullanılabildiğini söyledi.

90’lı yıllarda bu projede görev alan 7 mühendis 2015’e kadar Sony’de çeşitli görevlerde bulunmuş ve daha sonrasında ayrılmış.

Mühendisin söylediği kadarıyla o dönem cihazlar yöneticiler tarafında çok fazla gerçek dışı bulunduğu ve tutulmayacağını söyleyerek projeyi rafa kaldırdı 2002 yılında proje tekrar aktif oldu ve 2003’ün ilk aylarında projede bir takım değişiklikler yapılarak telefonların üzerinde her parçanın sürekli değiştirilip entegre edilmesi konusuna odaklandılar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  100 Bin TL Ödüllü Wolfteam Zaitsev Turnuvası 4. ve 5. Tur Maçlarıyla Devam Ediyor!

2005’de bir İntel ile gizli anlaşma yapıldı ve yine proje devam edildi 2010’da proje iptal edildi. 2013’de Qualcoom ile anlaşmalar yapıldı ve 2015’de gizlik ile bir takım projeyi yürüttü ve bizler bu projeler hakkında hiç bir bilgimiz veya fikrimiz olmadı. İyice ilişkiler kötüye gidince ayrılmak zorunda kaldık. Daha sonra anladık ki 2025’de uygulamaya koyulacak olan bizim 1998’de üzerinde çalıştığımız projenin bir benzeriymiş.

Konu yoğun bir tartışma sonrasında kaldırıldı. Mühendislerin söylediklerine göre eğer gerçek ise tıpkı Bilgisayar gibi her parçasını istediğimiz gibi değiştirebileceğimiz anlama geliyor. Neden saklanıldığı ise tam bir muamma.

 

httpsoagtr.comanasayfadunyanin-en-buyu…q-piyasaya-cikti

Dünyanın en büyük 4K UHD FreeSync 2 HDR Oyuncu Monitörü ASUS ROG Strix XG438Q piyasaya çıktı

Ücretsiz Oyun: For Honor Ücretsiz Oldu!