in ,

Telefonlara Zararlı Olan 10 Virüslü Uygulama!

Telefonlara her gördüğümüz uygulamayı indirir  hale gelinen bir zamandayız. Ancak bazı uygulamalar var ki, telefonlar için ciddi anlamda  tehlikeli. Google’ın Play Store’da kaldırdığı bu 10 uygulamadan birini kurduysanız başınız ciddi bir şekilde dertte olabilir.

 https://oagtr.com/anasayfa/telefonlara-zara…olan-13-uygulama/ ‎

Lookout, söz konusu uygulamaların Brain Trust adlı zararlı ailesine ait olduğunu ortaya çıkardı, bu açığa sahip uygulamalar cihazınıza root (kök) erişimi sağlayabiliyor.

Ardından telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde bile halen hayatta kalabiliyorlar. Büyük yıkımların ardından hayatta kalabilen hamam böceklerini anımsatan bu uygulamalar, Play Store’da birbirlerine yüksek puanlar verme kabiliyetine sahipler.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hızlı ve Öfkeli 9'un İlk Fragmanı Yayınlandı! Mini Fragman İncelemesi

(birbirlerini kolluyorlar) Cake Tower ve Honey Comb gibi uygulamaların ortalama 4,5 yıldıza sahip olmasının nedeni de bu. Lookout’a göre zararlının geliştiricileri, hangi tür uygulamaların yükleneceğini seçme ve daha fazla kullanıcıya ulaşma konusunda oldukça sabırlı davranmışlar.

Google’ın kontrolündeki Play Store’da bu tür uygulamaların dolaşıyor olması gerçekten cidden endişe verici. Birazdan bahsedeceğimiz uygulamalardan birini indirdiyseniz, Lookout Security uygulamasını kullanarak telefonunuzda zararlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Lookout, zararlının sıfırlama işlevini aşabilme yeteneğinden dolayı stok ROM’u indirip cihazınıza kurmanızı tavsiye ediyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Legends of Runeterra 30 Nisan'da PC Ve Mobil Platformlara Çıkacak!

1 –Piggy Jump 

2 -Eat Bubble

3 –Honey Comb

4 –Cake Blast 

5 –Drag Box

6 –Crazy Block

7 –Ninja Hook

8 –Jump Planet

9 –Hit Planet

10 –Tiny Puzzle

Play Store’da yüksek puanlarıyla dikkat çeken bu  zararlı uygulamalar, araştırmacılar tarafından keşfedilmelerinin ardından kaldırıldı. Ancak halen bir çok zararlı uygulamalar yayında bulunuyor.

Ücretsiz Oyun: Fez Ücretsiz Oldu!

https://oagtr.com/anasayfa/zengin-kutu-icer…an-4-ekran-karti/ ‎

Zengin Kutu İçeriğine Sahip Olan 4 Ekran Kartı!