in , ,

LOLLOL ÜzgünÜzgün

The Last of Us Part 2’nin Yapımcı Şirketi Naughty Dog’a Tehditler Yağıyor!

Naughty Dog Tarafından Açıklama Geldi!

PlayStation Exclusive oyunu denince akla gelen ilk Sony’nin birinci parti video oyun geliştirici şirketi Naughty Dog, Haziran ayının sonlarına doğru çıkardığı The Last of Us‘ın devam oyunu The Last of Us Part 2 ile oldukça konuşulmuştu. Oyun dünyasını ikiye bölen oyun nedeniyle beğenmeyen taraflardan Naughty Dog‘a tehdit dolu mesajlar yağmaya başladı. Naughty Dog tarafından açıklama geldi! Detaylar haberimizde.

Naughty Dog tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen The Last of Us Part 2, ilk oyunun devamı niteliğinde bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. 19 Haziran 2020’de piyasaya çıkan oyun, tüm oyun dünyasının ilgisini çekmeyi başarmasının yanında ikiye de bölüyor. Oyunu ya çok seven oyuncular var ya da hiç sevmeyenler. Bu durum çok da anormal gözükmese de oyunu beğenmeyen taraf aslında oyundan ağır şekilde nefret ediyor ve tehdit içerikli mesajlarını Naughty Dog’a korkusuzca gönderiyorlar.

The Last of Us Part 2, hikaye ve karakterlerin işleyişi bakımından oyun dünyasının yarısı tarafından çok kötü olarak görülüp büyük eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Metacritic üzerindeki kullanıcı skoru puanı kritik düzeye düşüp kırmızı hale gelen oyunu beğenmeyenler düşük puan vermenin yanında bizzat geliştirici şirket Naughty Dog’a içinde ölüm içeriğinin bile yer aldığı tehdit mesajları göndermeye başladı. Konuyla alakalı Naughty Dog ve Neil Druckmann’dan açıklama geldi!

Naugty Dog resmi Twitter sayfasından yapılan açıklamada eleştirel tartışmaların memnuniyetle karşılandığını ancak ekip ve oyuncu kadrosuna yapılan her türlü taciz ve tehdit durumlarının kınandığı belirtildi. Tüm oyuncular, yapıcı söylemlerde bulunmak için birlikte çalışmaya davet edildi.

Naughty Dog başkan yardımcısı Neil Druckmann ise kendi kişisel Twitter sayfasından bu tehditleri açığa çıkardı ve herkesle paylaştı. Oyunun sevip ya da nefret edip düşüncelerin belirtilebileceğini söyledi ancak maalesef ki nefret dolu, şiddet içerikli çok fazla mesaj geldiğini belirtti. Aldığı ölüm tehditlerini, aşağılayıcı, nefret söylemi ve hakaret içeren birçok mesajın fotoğrafını gönderisine ekledi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Space Soldiers Finalde!

Siz The Last of Us Part 2 ve Naughty Dog’a gelen bu ağır tehditler hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Varlıklarını Sorgulayacağınız 7 Zırva Oyun!

Ubisoft, Watch Dogs 2’yi Ücretsiz Dağıtacak!