in , ,

The Last of Us Part 2’nin Yeni Oynanış Videosu Yayımlandı!

The Last of Us Part 2′ Bomba Gibi Geliyor!

Naughty Dog tarafından geliştirilen ve PlayStation Exclusive oyunları arasında epey popüler olan The Last of Us‘ın yeni oyunu The Last of Us Part 2′nin yaklaşık 20 dakikalık yeni oynanış videosu 27 Mayıs 2020 Türkiye saati ile 23:00‘da canlı olarak gösterildi ve yayımlandı. Detaylar haberimizde.

State of Play etkinliğinin bir sonraki oyunu The Last of Us Part 2 oldu ve uzun bir oynanış videosu yayımlandı. Yayımlanan videoda hikaye, oynanış, mekanik ve sunulan çevre hakkında bilgiler elde ediyoruz. İlk olarak hikayeye baktığımızda bu oyun Ellie ve Joel’in hikayelerinin devamı niteliğinde. Oyun ilk oyundan birkaç yıl sonrasını anlatıyor. Ellie artık 19 yaşında genç bir kız ve eskisinden çok daha acımasız ve tecrübeli. Joel ise oldukça yaşlanmış ve daha sakin. Hikaye kaldığı yerden devam ediyor ve enfekte olan bir kasabada hem yaratıklarla hem de insanlara karşı aksiyon ve macera dolu bir hikayeye dalıyoruz.

Oyunda 3 farklı rakip türü var. Bunlardan ilki tahmin edebileceğiniz gibi yaratıklar. Enfekte olmuş ve evrim geçirmiş bu yaratıkların kendine has bazı özellikleri var ve oldukça çeşitliler. İlk oyundan tanıdığımız tip yaratıkların yanında oyuna yeni eklenen yaratıklar da var hatta bunlardan en önemlisi bu videoda yer almıyor. Yapımcılar bunu kendimizin görmesi gerektiğini belirtmekte. Yaratıkların dışında WLF (Washington Liberation Front) adlı bir askeri örgüt de düşmanımız. Bu askerler yasa dışı ve ileri düzey eğitimliler. Asker olduklarından dolayı da silahları da oldukça çeşitli ve dövüş konusunda bizi oldukça zorlayacaklar. Bunların dışında son olarak da ilkelliği ve acımasızlığı ile tanınan Sara Fights ya da SCARS grubu. Bu grup daha sessiz silahlar kullanıyor ve dini bir tarikatlar diyebiliriz. Oldukça acımasız ve sertler.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  River City Girls Oyunu Çıkış Yaptı!

Oynanış kısmında ise oldukça çeşitlilik sağlanmış. Ellie’nin kendi yeteneklerini geliştirirken farklı silah çeşitleri üretebilir, bulabilir veya bunları kişiselleştirebiliyoruz. Çevredeki eşyaları kullanarak hem dikkat dağıtabiliyoruz hem de kendimize geliştirme elde edebiliyoruz. Gizlenme çeşitliliği de oldukça fazla ve çimleri de gizlenmek için kullanabiliyoruz ancak %100 bir gizlilik hiçbir zaman olmuyor. Artık yapay zeka daha akıllı ve canlı. Özellikle oynanış sekanslarında yer alan canlılık çok aktif. Her bir yapay zeka kendine ait farklı bir reaksiyon gösteriyor, ses çıkarıyor ve diyalog üretiyor. Ellie ile de gerekse çevreyi kullanarak yapay zeka olarak insanları ve yaratıkları birbiri ile kapıştırıp azalmalarını bekleyip öyle saldırabiliyoruz gerekse de rehin alarak önümüzde bir nevi kalkan oluşturuyoruz. Hem sessiz öldürme hem de bol aksiyonlu öldürme seçeneğiniz var. Bu oynanış stili size kalmış. Oldukça vahşi, canlı ve gerçekçi bir oynanış sunacak gibi görünüyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Detroit Become Human Çıktı

Oyunda mevsim değişikliği de yer almakta. Hava koşulları sürekli değişiyor ve çevrenin her zaman canlı kalması sağlanıyor. Çevreden bahsetmişken Ellie zıplayabilecek, halat atıp karşıdan karşıya geçebilecek ve bir nevi platform mekaniklerinden yararlanabileceğiz.

Oyunun fragmanında görebildiklerimiz genel olarak bu kadar. The Last of Us Part 2 19 Haziran 2020‘de PlayStation 4 için çıkışını yapacak. Fragmanı daha detaylı incelemek ve ayrıntıları yakalamak isterseniz işte sizler için The Last of Us Part 2’nin yeni oynanış videosu:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi 6 Haziran’da başlıyor

İDDİA: The Last of Us Part 2 Çıkmadan Arap Ülkelerinde Yasaklandı!