in , ,

The Outer Worlds’un Nintendo Switch İçin Çıkış Tarihi Corona Virüsü Nedeniyle Ertelendi!

Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen ve Private Division‘un yayıncılığını üstlendiği aksiyon rpg oyunu The Outer Worlds, 25 Ekim 2019‘da Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını yapmıştı. Oyunun 2020 yılında Nintendo Swtich‘e port edilip yayınlanacağı duyurulmuştu. Yayıncı Private Division, Çin‘de son dönemde oldukça konuşulan Corona virüsü nedeniyle bu port işleminin ertelendiğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Corona virüsü son zamanların en çok konulan ciddi konularından birisi haline geldi. Son verilere göre 20.613 kişinin yakalandığı, 564 kişinin hayatını kaybettiği ve 657 kişinin de tedavi edildiği Corona virüsü, oyun sektörüne de ciddi şekilde yansımış durumda. Private Division, resmi Twitter adresinden, 2020 yılı için planlanan The Outer Worlds Nintendo Switch versiyonu için Çin ekip Virtous Games tarafından yapılan port işleminin ertelediğini açıkladı. Şirket aynı zamanda The Outer Worlds’un Nintendo switch için fiziksel halini de çıkaracağını açıkladı.

Corona virüsü Çin’in ekonomik durumuna büyük bir zarar vermeye devam ediyor ve bu zararlar her sektöre yansıdığı gibi oyun sektöründe de etkisini gösteriyor. Private Division, yeni çıkış tarihini henüz vermedi ama yakında duyuracağını açıkladı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Super Mario Odyssey'in Switch'te Kapladığı Alan NBA 2K18'in Kayıt Dosyası Kadar!

Siz Corona virüsü ve oyun sektörüne etkisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar bölümünde bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKA Üniversiteler Arası Espor Şampiyonası Başladı.

Metro Exodus Steam’e Geri Dönüyor!