in , ,

The Witcher’ın İlk Sezonu Nasıldı? | The Witcher İncelemesi (Spoilersız)

Kılıcımın Gazabından Kaçının!

Kötülük kötülüktür. Daha az, daha fazla ya da tam ortası bir farklılık yaratmaz. Seviyesi keyfi, açıklaması bulanıktır. Eğer ben bir kötülüğü ya da diğerini seçeceksem, hiçbirini seçmemeyi tercih ederim.

– Rivyalı Geralt

Hatırlacak olursanız, 2018’in ikinci çeyreğin de Witcher’ın Netflix üzerinde bir dizi olarak karşımıza çıkacağı açıklanmıştı.

20 Aralık itibariyle Netflix üzerinde yayınlanan dizi, bakalım nasıl görünüyor?

 https://oagtr.com/anasayfa/the-witcherin-il…emesi-spoilersiz/

The Witcher’ın son oyunu olan Wild Hunt, 19 Mayıs 2015’te raflardaki yerini almıştı. Günümüzde halen Steam üzerinde çok satılan oyunlar arasında yerini koruyor.

Netflix, geçtiğimiz yıl sevilen oyun serisi için bir dizi yayınlamayı planladığını açıklamıştı. Hatta The Witcher dizisi için bazı ufak ipuçları da paylaşılmıştı.

Bir süre sonrasında Witcher dizinde rol alacak olan oyuncuları açıklamıştı. Hepimizin Supermen karakteriyle tanıdığı Henry Cavill, (Rivyalı Geralt) rolüne uygun görülürken, Freya Allan, (Prenses Ciri) Anya Chalotra, (Vengerbergli Yennefer)
Jodhi May, (Kraliçe Calanthe) Björn Hlynur Haraldsson, (Kral Eist Tuirseach) Adam Levy, (Fareçuval) MyAnna Buring, (Tissaia de Vries) Mimi Ndiweni, (Fringilla Vigo) Therica Wilson-Read, (Sabrina Glevissig) Emma Appleton, (Prenses Renfri) gibi oyuncular da kadroda yer alıyor.

Oyuncu kadrosu açıklandığı ilk zamanlarda oldukça kötü yorumlar ile karşı karşıya kaldı yapım. Henry Cavill ve Anya Chalotra rollerine uygun olmaması sebebiyle sosyal medya tarafında yapım alaycı yorumlar almıştı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ünlü Atmosferik Korku Oyunu Alan Wake Steam'den Kaldırılıyor!

Dizi 20 Aralık tarihinde Netflix üzerinde izleyicilere sunuldu. 1. Sezon 8 Bölümden oluşurken, her bölüm 60 dakika civarı sürüyor.

Özellikle, her bölüm başında farklı bölüm simgelerinin olması ve 8. bölüm başlangıcında böyle bir karışıma karşı oldukça şaşırdığımı belirtmeliyim.

Geralt Rolü aşağı yukarı zırhı ve karakteriyle oyuna tam oturduğunu söyleyebilirim, dizide oyun ve kitap içerisinde karşılaştığınız pek çok olaya gönderme yapıyor böylelikle oyun ve kitap üzerinden dizinin adeta harmanlandığını söyleyebilirim.

Peki İzlenir mi?

Witcher Wild Hunt oyununda gördüğünüz bazı görevler dizide işlenmiş olduğunu aktarmak gerekiyor, oyunun en gizemli ve içerisine çeken görevler olduğunu da söylemek gerekiyor.

Dizinin bakış açısı oldukça garip, ilk izlediğinizde Tarihsel olarak karakterlerde bir gariplik sezebiliyorsunuz, fakat bu finalde efsane bir şekilde bağlanıyor.

Dizide hikayenin Ciri’nin çocukluğundan başlaması da dizinin devam edeceği konusunda açık mesajlar veriyor. Yukarıda dediğim gibi Oyunda bulunan kitapta bulunmayan ve tam tersi faktörler ile dizide karşılaşabiliyorsunuz.

Geralt’ın hikayesi oldukça normal bir akışkanlığa sahip iken, yenenfer tarafında ise o kadar hızlı akıyor ki ve açıkçası bazı noktalar eksik kaldığını düşünüyorum, bu sebeple tarihsel olarak iç içe hangisi geçmiş hangisi gelecek belli değil bu konuda fazla düzgün bir şekilde anlayamıyorsunuz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Geçtiğimiz Ay Türk CS Camiasında Neler Yaşandı?

The Witcher, Netflix’te bulunan diziler arasında IMDb’de en yüksek puan alan dizilerden biri olduğunu aktarmak gerekiyor, gerek senaryosu ve konusuyla oldukça iyi iş başarmışlar bu konuda oyuncusundan yönetmenini kutlamak gerekiyor.

Ufak bir not düşecek olursam, diziyi izlediğimde bazı sahnelerde ekranın köşelerinde bir blurlanmalar mevcut olduğunu gördüm bu bir izleyici olarak insanların hoşuna gidebilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Karakterin önünde misal bir çiçek veya bir yol var ve bu bahsettiğimiz objeler sansürlenmiş gibi duruyor olması izleme keyfini bozabiliyor.

The Witcher’i İzlemek için Netflix hesabı alınmalı mı?

Eğer Benim gibi tüm oyunlarını deneyimlemiş, Witcher Will Hunt’da 1000 saat geçirmiş, ve tüm kitaplarını okuduysanız (şahsen ben okumadım) alınabilir durumda olduğunu düşünüyorum. Oyunların beyaz perdeye uyarlanmasıyla birlikte, gamer olarak gerekli desteği vermeliyiz diye düşünüyorum.

2. Sezon gelir mi?

Herşey finalde yeni başlıyor, bu da demek oluyor ki 2. sezonun gelmesi kaçınılmaz. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre, izleyiciler bir sonraki sezon için 2021’e kadar beklemek zorunda kalacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: Ape Out Ücretsiz Oldu!

Türk Yapımı Korku Oyunu Devil Threats Steam’de!