in ,

TOGED ve TED Üniversitesi İşbirliğiyle Dijitial Oyun Geliştirme ve Yazılım Eğitimleri Başlıyor!

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin (TEDÜSEM) işbirliği ile bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Dijital Oyun Geliştirme Tasarım ve Dijital Oyun Geliştirme Yazılım programları, 9 Şubat’ta başlıyor.

Dijital Oyun Tasarımı alanında sektörün ihtiyacına yönelik insan kaynağının sağlanmasını amaçlayan ve beş ana başlıktan oluşan program, 4 hafta süreyle toplam 52 saatte tamamlanıyor. Bu programda katılımcılar, “Oyun Tasarımı”, “Modelleme ve Grafik Tasarım”, “Ses Tasarımı”, “Hukuki Konular ve Monetizasyon” gibi modüllerin yanında bir de bitirme projesine imza atarak öğrendiklerini hayata geçirme fırsatı bulacaklar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yerli Oyunların İhracat Rakamı 1 Milyar Doları Aştı!

Yazılım programına katılmayı tercih eden öğrenciler ise temel oyun tasarımı eğitiminin yanı sıra “Unity ile Oyun Motoruna Giriş”, “Sanal Gerçeklik ve Kullanıcı Tecrübesi” gibi eğitimler görecek ve tıpkı Tasarım programında olduğu gibi bir bitirme projesine imza atacaklar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Trackmania Oyunundan İlk Trailer Geldi!

TOGED’e bağlı şirketlerde üst düzey çalışanların ve TED Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinin eğitmen olarak görev alacakları programa katılıp bitirme projesini başarıyla tamamlayanlara TEDÜSEM tarafından TOGED işbirliğinde başarı belgesi verilecek.

Eğitimler, hafta sonları Kolej semtindeki TED Üniversitesi Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek. Detaylı bilgi almak, bitirilen projeleri görmek, ve online kayıt işlemleri için https://sem.tedu.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyunseverler 4 Gün Boyunca GİST’te Oyuna Ve Eğlenceye Doydular!

GM 8’e Android 9 Pie Güncellemesi