in , ,

TSM Finalde!

Temsilcimizin bulunduğu TSM ligde başarılı bir sezon geçirdi. Ligi 3. olarak bitiren TSM, PlayOff’lara kalmaya hak kazandı. Çeyrek finalde Echo Foc olan maçı TSM 3-1 kazanarak adını yarı finale yazdırmaya hak kazandı. Yarı finalde ezeli rakibi olan Cloud 9 ile eşleşti. Cloud9‘da çok iyi bir sezon geçirmişti üstelik ligi 2. olarak bitirerek direkt yarı finale yükselmeye hak kazanmıştı.

Yarı Final

LCS’in belkide en heyecanlı 5 maçlık serisi olacak olan TSMCloud9 serisi, tam tamına 5 maç sürdü. 1. maçı Akaadian ve Bjergsen’in başarısız oyunu nedeniyle kaybeden TSM, bir sonraki maçta ise takım savaşlarına gerekli karşılığı verememenin ejderleri kaptırmasının nedeniyle kaybederek durum Cloud9 2-0 TSM durumuna geldi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Epic Games Store'da Üç Büyük Oyun Ücretsiz Oldu!

19 yaşındaki Türk asıllı Alman oyuncu Sergen “Broken Blade” Çelik 1. maçta harikalar yarattı fakat takımını taşımaya yetmedi. Durum 3. maça geldiğinde ise Cloud9 13 bin altınlık bir fark açmıştı fakat takım savaşını daha iyi oynayan takım TSM oldu. Bjergsen, Akali ile 9/0/6‘lık performansı ile adeta izleyenleri büyüledi. Durumu 2-1’e getiren TSM için bir umut doğmuştu. 4. maçta, Broken Blade‘den VFŞL‘de uzun zamandır görünmeyen Chogath seçimi geldi ve izleyenleri şaşırttı. 4. maçıda ezici üstünlüğü ile kapatan TSM durumu 2-2’ye getirdi ve Silver Scrapes karşılaşmasına tanıklık etmemizi sağladı. Nefeslerin tutulduğu o maç gelmişti, 5. maç. 5. maçta kazanan ekip finale yükselecek diğer ekip ise LCS Finallerine veda edecekti. TSM, Bjergsen ve Smoothie‘nin ZileanBraum seçiminde harikalar yarattı ve adeta takımı sırtlayarak Final biletini kazandı. 2-0 geriden geldikleri karşılaşmayı 2-3 yaparak hem ezeli rakiplerini gerçek bir bozguna uğrattı hemde tarihi bir ana tanıklık ettirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FC Barcelona, Rocket League Takımı Satın Aldı!

SuperMassive Finalde!