in , ,

Türk Yapımı Hikaye Tabanlı FPS Oyunu:Soldıers Of The Unıverse

Herkese selam Only A Gamer takipçileri. Türkiye’nin terör örgütleriyle yaptığı mücadeleyi konu alan hikaye tabanlı bir FPS oyunu geliyor. Oyunda Hakan adlı ana karakterimizi yöneteceğiz. Oyun bir Türk şirketi olan Rocwise Entertainment tarafından ülkemizde Unreal Engine 4 ile geliştirilen ilk hikaye tabanlı askeri FPS oyunu olma özelliğini taşıyor. Genel hikayeyi anlatacak olursak şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti’nin özellikle gizli askeri konularda görev yapan Akıncı Beyleri bulunmaktadır. Kahramanımız Hakan, Akıncı Beyleri’nden biri olan babası Selim Kahraman’ın yerine “Toyga”lık görevini temsilen Beyler’e katılır. Babasının intikamını almak ve devletinin düşmanlarına karşı savaşmak üzere askeri operasyonları yönetecektir. Yıllarca askeri ve çeşitli bilim dallarında eğitim alan Hakan, babasının şehit edilmesi ile yanındaki üç kahramanla birlikte teröristlere karşı amansız bir mücadeleye girecektir. Barbaros ve diğer Akıncı Beyleri ile tanışmasının ardından hayatı oldukça değişecek olan Hakan, gerçek vatanseverliğin ne demek olduğuna ve devletin istikbali için mücadele etmenin anlamına şahit olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Askeriyesi ve Akıncı Beyleri tarafından gelen istihbaratlar ile kahramanlarımız Güneydoğu Anadolu, Kuzey Suriye ve İstanbul’da çeşitli terör örgütlerine karşı operasyonlar yapacaktır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  The Game Awards 2017'de Yılın Oyunu Belli Oldu!

Oyunda operasyon bölgeleri olarak Cizre, Nusaybin, Cerablus, El-Bab, Sultanahmet gibi yerler bulunuyor. Dil desteği olarak İngilizce ve Türkçe seslendirme ve altyazı bunların haricinde Almanca, İspanyolca, Rusça, Portekizce, Arapça gibi bir sürü dilin altyazı desteği bulunmakta.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 7.21b Güncelleme Notları Türkçe

Türk oyun sektöründe çok büyük bir adım olucak gibi. Oyunun Steam Sayfası yayınlanmış durumda. Daha fazla bilgiyi Steam Sayfası üzerinden edinebilirsiniz.

Söylemeyi unutmadan, oyun Gamex 2017 Fuarında 14-17 Eylül 2017 tarihlerinde oyunculara sunulacak.

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit or later
İşlemci: Intel Core i3-3225 @ 3.30GHz
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: nVidia GeForce GTX 500 Series 1GB / AMD Radeon HD 6000 Series 1GB
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: N/A

Yazımızı sonlandırırken daha fazla inceleme, haber, liste ve test için Only A Gameri takip etmeyi unutmayın demek istiyorum. Aşağıdaki videodan oyunun fragmanını izleyebilirsiniz. Sağlıcakla kalın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hellblade Senua’s Sacrıfıce İncelemesi

Xbox One X: Project Scorpio Ön Sipariş Rekoru Kırdı