in ,

Türkiye’nin İlk Resmi Espor Kupasının Şampiyonları Belli Oldu

Çekişmeli ve rekabet dolu ilk turnuvanın şampiyonları belli oldu!

Türkiye’nin ilk resmi espor turnuvası olan “TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası” finalleri, rekabet ve heyecan dolu bir havada gerçekleşti. Vodafone FreeZone ana sponsorluğunda, Maximum Kart ve Red Bull sponsorluğunda düzenlenen kupaya Ataşehir FDR Oyun Merkezi ev sahipliği yaptı. Final karşılaşmalarında, LoL, PUBG, CS:GO, FIFA,  Zula ve Red Bull Son Şampiyon kapsamındaki DOTA 2’de galip gelen takımlar, toplam 100 bin TL’lik ödüllerin sahibi oldu.

Türkiye E-Spor Federasyonu’nun (TESFED) en popüler oyunları aynı organizasyonda buluşturduğu Türkiye’nin ilk resmi espor turnuvası, esporseverlerin yoğun katılımıyla görkemli ve heyecan dolu final karşılaşmalarına sahne oldu.

İki gün boyunca adeta e-spor şöleni yaşatan TESFED Vodafone Freezone Türkiye Kupası,  kazanan takımların galibiyet sevinciyle taçlanırken, esporseverler, çekişmeli ve rekabet dolu  karşılaşmalarla espor heyecanını canlı olarak yaşama imkanı buldu.

Online elemelerde üst tura çıkmaya hak kazanan takımların katıldığı finallerin Cumartesi günü gerçekleşen ilk gününde FIFA, CS:GO, Zula ve Red Bull Son Şampiyon karşılaşmalarıikinci gün ise PUBG ve LOL karşılaşmaları yapıldı.

Toplam 100 bin TL’lik ödül havuzu için yarışılan final rekabetinde, FIFA’nın şampiyonu, rakibi Berkije’yi yenerek galibiyete ulaşan Galatasaray Espor’un FIFA oyuncusu İMertAL olurken, CS:GO karşılaşmalarının birincisi İstanbul Wild Cats, Zula karşılaşmalarının şampiyonu Mod-Z Espor, Red Bull Son Şampiyon kapsamında Dota 2 karşılaşmalarında zafere imza atan takım ise Team Closer oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  ESL'den Telif Hakkı Olayları İçin Özür Açıklaması Geldi!

Esspor heyecanının aynı hızla devam ettiği ikinci günde ise PUBG karşılaşmalarında kupayı kaldıran takım Digital Athletics olurken, günün son karşılaşması League of Legends’de  Mental 5 galibiyeti kazandı.

TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir:

“Turnuvaya çok kısa sürede 3 bini aşkın e-sporcunun başvurması bizi çok mutlu ettiği gibi,  ülkemizde  e-spora olan ilginin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.”

TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir, turnuvada yaptığı açıklamada, federasyon olarak  Türkiye’de eesporun gelişimi ve tabana yayılması için çalışmalarını yoğunlaştırarak sürdürdüklerini kaydetti.

Türkiye’nin ilk resmi espor turnuvasına esporcular büyük ilgi gösterdi

TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası, bugüne kadar gerçekleşen en kapsamlı e-spor turnuvalarından biri ve Türkiye’nin ilk resmi espor kupası olma özelliğini taşıyor.

Başvuruları Kasım ayında başlayan Türkiye Kupası’na kısa sürede Zula için 960, LoL için 935,  CS:GO için 565  ve PUBG için 508, Dota 2 için 195, FIFA için 182  kişi olmak üzere, toplam 3 bin 345 e-sporcu başvuruda bulundu. Karşılaşmalar, taraftarların da katılımıyla bugüne kadar gerçekleşen turnuvalarda görülmemiş ölçüde coşkulu ve heyecan dolu geçti.

Ülkemizde espor alanında önemli bir boşluğu doldurması beklenen organizasyon, espora  kurumsal kimlik altında resmiyet kazandırırken “geleceğin sporu” olarak da tanımlanan bu sporun toplumun geniş kesimlerine yayılmasına ve gelişimine de hız verecek.

Yılda 2 kez düzenlenecek

Ülke çapında düzenlenen ve en popüler espor oyunlarından 6’sını bir araya getiren tek resmî organizasyon olan TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası, yılda 2 kez yapılacak. Sadece profesyonel takımların ve oyuncuların yer aldığı turnuvalardan farklı olarak, TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nda tüm Türkiye’den katılımcılar yarışabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: SUPERHOT Ücretsiz Oldu!

Ücretsiz Oyun: Ape Out Ücretsiz Oldu!