in , ,

Türkiye’nin Liseler Arası İlk E-Spor Turnuvası

League of Legends Dünya Şampiyonası henüz bitmişken şaşırtıcı bir haber Türkiye’den geldi. (Keşke normal karşılayabilsek, olsun ilkler de güzel)

Türkiye’de E-spor liseliler ligi BİLGİ Playerbros League (BİLGİ PBL) başlıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan League of Legends liseliler liginde 13 – 19 yaş arasında oyuncular rekabet edecek.

Ayrıca finalde birinci olan takımın oyuncuları ÖSYM sonucunda İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne yerleşmeleri halinde öğrenimleri süresince  %100 eğitim bursuna sahip olacak. Bu sayede hem akademik hem de E-spor dünyasında kendini kanıtlamak isteyenlere büyük bir fırsat sunulmuş olacak. E-spor’a teşvik niteliğinde olacak bu yarışmaya takımlar (5+1 kişi) olacak şekilde turnuvaya dahil olabilecek.  İlk 16 takım arasına girenler arasında yapılacak turnuva sonrası 4 takım 2018 Ocak ayında büyük finalde yarışma hakkı kazanacak.

Genç E-spor sevenler için oldukça iyi bir fırsat sunacak olan yarışma Türkiye’nin en ünlü sunucularıyla beraber takip edilebilecek. E-spor’un ülkemizde yaygınlaşmaya başlaması bütün oyun severlerin heyecanını şimdiden toplayacağa benziyor.

https://www.youtube.com/watch?v=bwnquP43XhM

ne düşünüyorsun?

-1 puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

Dota 2 | 9 Kasım 2017 Güncelleme Notları

Ücretsiz Oyun: Trolley Gold