in , ,

Twitch’e Yayıncılarla Etkileşimi Arttıracak Eklenti Sistemi Ekleniyor!

Ee chat, bugün nasılsınız… 

Twitch‘de sevdiğiniz yayıncılardan artık bundan fazlasını duyabilirsiniz. Çünkü Twitch, yayıncılar ile takipçilerin arasındaki etkileşimi arttırmak adına, bir sohbet kanalından fazlasını ekliyor. Farklı farklı geliştiricilerden yepyeni eklentiler.

Geneli yayın ekranı üzerinde olmak üzere; oylama sistemleri, daha aktif kullanılabilecek özel emojiler, kızgın mutlu eklentileri, yayıncının oynadığı maçın canlı istatistik panelleri (LOL ve PUBG), oynadığı sırada yayıncının itemlerini panelden izleyicinin takip edebilmesi, izleyenlerin oynayabileceği mini oyunlar, yayıncının ekipmanlarını tek tıklamayla alabileceğiniz menü (Amazon Eklentisi), en iyi takipçilerin listesi ve daha fazlası…

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  ESL'den Telif Hakkı Olayları İçin Özür Açıklaması Geldi!

Bu saydıklarımızın hepsi sadece tanıtım videosunda gördüklerimiz, daha birçok özellik mevcut.

[interaction id=”59b297d3e92fd4000192d36a”]

 

Çeşitli Geliştiriciler, Çeşitli eklentiler…

Bu yenilik ile Twitch, geliştiricilere ve içerik oluşturuculara yeni kapılar açıyor. Yayıncılar daha kolay ve rahat içerik üretebilecekken geliştiriciler kendi eklentilerini sunabilecek ve gelecekte bunun üzerinden gelir elde edebilecekler. Yeni Twitch API de geliştiricilerin işini oldukça kolaylaştıracak. Bu geliştiriciler artacağı gibi; eklentiler de artacak, yayıncı ve izleyici arasındaki etkileşim de artacak. Twitch, daha renkli bir hale bürünecek. Geliştiriciler için eklenti sistemi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Valve "Steam.tv" Adında Bir Canlı Yayın Platformu Geliştiriyor!

İzleyiciler için ne demek oluyor bunlar?

Çok şey! Öncesinde sadece bir sohbet kanalı ve bağışlar ile sınırlı kalan ama yine de yayıncı ve izleyici arasında büyük bir bağ oluşturmayı başaran Twitch, bu eklenti sistemi ile yayınları daha renkli ve eğlenceli hale getirecek. Güzel günler bekliyor bizleri. Eklenti sistemi hakkında daha fazla ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bethesda’nın 2017’de Çıkacak Olan Ve Duyurmadığı Bir Oyunu Var

Malezya Hükümeti Bir Oyun Yüzünden Steam’i Yasakladı!