in , ,

Twitter Verilerinizi İzinsiz Kullanıyor Olabilir!

Twitter, dün yayınladığı blog makalesinde reklamlarla ilgili bölümde bir hata yaşandığını açıkladı. Yaşanan hata sebebiyle verilerinizin izin kullanıldığı yönünde bir hatanın oluştuğunu bildirildi.

 httpsoagtr.comanasayfatwitter-verileri…laniyor-olabilir

Hata Reklamlardan Kaynaklı!

Bu yaşanan hata ile birlikte, eğer 2018 2. çeyreğinden bu yana bir reklama tıkladıysanız, muhtemelen de sizinde verileriniz kullanılmış olabilir. Konuyla ilgili Twitter, 2 Maddeden oluşan yazıyla sorunları anlatıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  MULTİPLAYER FIFA 18 BALKAN KUPASI ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU!

İlk madde de reklama tıkladıktan sonrasında, ülke koduyla birlikte tıkladığınız reklam hakkında bilgi ve ne zaman tıkladığınız gibi detayların twitter’ın iş ortaklarıyla paylaşıldığı açıkladı. İkinci madde de yine Twitter’i kullandığınız cihazın bilgilerini otomatik olarak alırken, cihaza yönelik reklamların gösterildiği de yer almakta. En azından korkulan e-posta ve şifre gibi önemli verilerin sızdırılmamış olması, herkesi rahatlatırken aynı zamanda bir ihlal olduğunu da unutmamak gerekiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Avatar 2’nin Son Set Gününden Fotoğraf Paylaşıldı

Bu iki hata da 5 Ağustos tarihi itibariyle düzeltilmiş gibi görünüyor. Twitter blog yazısında şu şekilde yazıyor; “Bize güvendiniz ama önemli bir hata yaptık. Böyle bir şey yaşandığı için oldukça mutsuzuz. Benzeri hataların yaşanmaması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

PUBG MOBILE Lite Bugünden İtibaren Türkiye’de!

httpsoagtr.comanasayfaamd-ve-intel-isl…gs-acigi-bulundu

AMD ve İntel İşlemcilerde SWAPGS Açığı Bulundu!