in , ,

Ubisoft Yöneticisi Tommy François Şirketten Ayrıldı!

Günümüzde birçok AAA oyunda imzası bulunan Fransız video oyun geliştiricisi ve yayımcı şirketi Ubisoft‘ta Editoryal ve yaratıcı ekibin başkan yardımcılığı görevini üstlenen yöneticisi Tommy François‘in şirketten ayrıldığı açıklandı. Detaylar haberimizde.

Son dönemde şirket içi cinsel taciz, mobbing ve ahlaksız davranışlar dolayısıyla dillerden düşmeyen ve gerginlik oluşturan ünlü AAA video oyun geliştirici ve yayımcı şirketi Ubisoft, çalışanlarını kaybetmeye devam ediyor. Bundan önce Splinter Cell serisinde büyük emeği bulunan Maxime Beland, Ubisoft Kanada yönetim müdürü Yannis Mallat, kreatif ekip lideri ve çoğu projede söz sahibi olan Serge Hascoet gibi büyük isimler şirketten ayrılmıştı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ubisofttan Rainbow Six Siege'in Asya Sunucusu İçin Sansür!

Bu ayrılıklar hız kesmeden devam ediyor. Şimdi de Ubisoft’a 2006 yılında katılan, editoryal ve yaratıcı ekibin başkan yardımcılığını üstlenen Tommy François’in şirketten ayrıldığı açıklandı. Haber Ubisoft’un GamesIndustry.biz’e yaptığı açıklama ile ortaya çıktı. François, aynı Serge Hascoet gibi, oyunlara onay veya red vermek ve bunun yanında yeni oyun serileri geliştirmek gibi önemli görevler üstleniyordu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ghost Recon: Wildlands'in Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Ubisoft, son dönemde yaşadığı gerginlikler ile birçok çalışanını kaybetmeye devam ediyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda şirketin bu konulara bakış açısı ve çözüm önerileri ne olacak. Siz Ubisoft ve bu ayrılıklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PlayStation Plus Ağustos 2020 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Dualshock 4, PlayStation 5 Oyunlarında Desteklenmeyecek!