in , ,

Ubisoft’tan Yeni Korku Oyunu: Transference

Ubisoft E3 2018 konferansında, Yüzüklerin Efendisi’nden tanıdığımız başarılı aktör Elijah Wood sahneye çıktı ve yepyeni bir VR Korku deneyimi olacak Transference oyununu tanıttı. Oyun için bir adet fragman gösterildi. Elijah Wood geçtiğimiz dönemlerde bir korku oyunu üzerinde çalıştığını ve bu oyun için bir ekip kurulduğunu duyurmuştu. Bu duyurudan sonra E3 konferansında başarılı aktör sahneye çıktı ve yeni oyunu Transference’ı duyurdu.

Açıkça söylemek gerekirse korku oyunları ile aram çok fazla yok. Outlast serisini bitirdim o kadar ki zaten Outlast pek korku sayılmaz. Oyunu oynarken daha çok gerildim ve adrenalin pompaladı vücudum. Neyse oyunumuz psikolojik temalı bir korku oyunu. Oyunun isminin bir anlamı var aslında. Transference psikolojide bir kişinin duygularının başka duygular ile değiştirilmesi anlamına geliyor. İsmin bile anlamlı olması oyunun bize psikolojik öğeleri yoğun bir şekilde sunacağı demek oluyor. Oyun genel olarak psikolojik olarak rahatsız etme ve germe amaçlı yapılmış olabilir. Arkasında mutlaka büyük bir hikaye ve anlamlar olacaktır ancak fragmanı izledikten sonra dediğime hak vereceksiniz. Fragman beni acayip derecede germeyi başardı ve hatta rahatsız oldum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Prince of Persia: The Sands of Time Remake Duyuruldu!

Oyun 2018 sonbaharında çıkışını yapacak ve oyunu Playstation 4, Xbox One, Microsoft Windows ve belkide en önemlisi VR’da oynayabileceğiz. Bu oyun VR’da nasıl bir deneyim yaşatır aklım almıyor açıkçası. Umarım ki korku severler için altın değerinde bir oyun olur. Buyurun efendim fragmanı vereyim ben;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Skull & Bones Tanıtıldı!

Ghost of Tsushima’dan Yeni Bir Oynanış Videosu!