in , ,

LOLLOL VAY BEVAY BE KIZGINKIZGIN ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

Valorant’ın Metacritic Kullanıcı Puanı Kritik Düzeyde!

League of Legends oyunu ile tanınan popüler video oyun geliştirici şirketi Riot Games tarafından geliştirilen, 5’e 5 rekabetçi takım ve karakter odaklı çevrimiçi FPS oyunu Valorant, 2 Haziran 2020 tarihinde tam sürüm olarak çıkışını gerçekleştirdi. İlk gün yaşanan bazı sorunlar nedeniyle Valorant’ın Metacritic kullanıcı puanı kritik düzeye geldi. Detaylar haberimizde.

İlk olarak Ekim 2019’da Project A adıyla duyurulan Valorant, 5’e 5 oynanan karakter ve takım odaklı bir çevrimiçi FPS oyunu. Oyunun temel amacı ”Spike” adı verilen patlayıcıyı kurmak ya da imha etmek. Savunma ve atak takımında olmanız Spike’a nasıl müdahele edeceğiniz belirliyor. Farklı karakterler ve yetenekleri ile takım oyununa katkı sağlayıp kazanmaya çalışıyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Metro Last Light'ın Devamı Duyuruldu! - Metro Exodus

Valorant ilk olarak Kapalı beta sürecinde Twitch üzerinde büyük bir ilgi toplamıştı. Twitch ile Riot Games anlaşması ile Riot Games hesabını Twitch’e bağlayan kullanıcılar ”Droplar Etkin” olarak belirlenen yayınları izleyip Valorant kapalı beta drobu düşürme fırsatı yakalamıştı. Kapalı beta süreci sona erdi ve 2 Haziran 2020 itibariyle oyunun tam sürümü çıktı.

Oyunun ilk çıkış günü bağlantı soruları bir hayli fazlaydı. Kullanıcılar sunuculara ya hiç bağlanamıyordu ya da süreyle sıra bekliyordu. Bu süre sona ererken tekrar yükseliyordu ve kullanıcılar saatlerce bağlanmayı bekliyordu. Oyun bir süre bakıma alındı ve oyuna hiç girilemedi. İlk günden bu hataları yaşayan oyuncular Valorant’ı Metacritic üzerinden eleştiri yağmuruna tuttu ve düşük puan verdi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  WWE 2K Battlegrounds Duyuruldu!

Oyun yaklaşık 400 oydan 10 üzerinden ortalama 4.8 puan aldı. Gün geçtikçe puanı biraz daha artsa da ilk gün büyük bir eleştiri yağmuru aldığını söyleyebiliriz.

Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

peak games satıldı mı

Zynga’dan Türk Oyun Sektörüne Dev Yatırım: 1,8 Milyar Dolar

Project CARS 3 Duyuruldu!