in ,

Valve 2019’da Steam İçin Gelecek Yenilikleri Açıkladı!

Dünyanın en çok tercih edilen oyun platformlarından olan Steam 2018 yılını geride bıraktı. 2019 planlarını yapmaya başlayan Valve, biz oyuncular için bir blogunda 2018 yılını değerlendirdi ve 2019 planlarını açıkladı. Yayınlanan bloga göre Steam için 2019’da 8 adet yenilik gelecek.

Steamworks Development, 14 Ocak günü yayınladığı blog yazısında, geçtiğimiz 2018 yılını değerlendirip bazı Steam istatistiklerini ayrıntılı olarak bizlere açıkladı. 2018 yılı değerlendirmesinin ardından ise ‘’2019 ve Ötesi’’ başlığı altında, Steam’e 2019 yılı içerisinde gelecek yenilikleri teker teker açıkladı. 2018 yılı değerlendirmesinde, rakamlar oldukça dikkat çekmekte. Steam, 2018 yılında 47 Milyon günlük aktif kullanıcıya, 90 Milyon aylık aktif kullanıcıya, 18.5 Milyon eş zamanlı kullanıcı rekoruna ve 1.6 Milyon Aylık satın alım yapan yeni müşteriye sahip oldu. Mağaza, Steam topluluğu, Steamworks özellikleri ve veri aktarımı konuları ile 2018 yılını güzelce değerlendiren Valve, bu değerlendirmenin ardından paylaştığı 8 yenilik ise şöyle:

Mağaza Keşfedilebilirliği: Valve, Steam’in mağaza algoritması üzerinde ciddi çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu yeniliğe göre, makine öğrenimi gittikçe güçlenecek, oyuncuların kişisel zevklerine göre otomatik düzenlenecek mağaza, biz oyunculara rahat bir mağaza kullanımı sunacak. Bunların yanında yayın yapma ve kuratör özelliklerini geliştirmeye devam ettiklerini bu başlık altında açıklamaktalar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Türk Yapımı Yerli MMOFPS Oyunu Undead Steam'de

Çin’de Steam:Neverwinter ve Torchlight’ın yayıncılığını üstlenen Pekin merkezli şirket Perfect World ile yapılan işbirliği ile birlikte artık Steam Çin’de de aktif olarak hizmet verecek.

Yeni Etkinlik Sistemi: Valve, Bu sistem ile birlikte oyunlarda düzenlenen turnuvalar, haftalık mücadeleler ve yayınlar gibi etkinlikleri öne çıkarmayı planlıyor.,

Steam Tv: Steam’in canlı yayın platformu Steam Tv’nin sadece oyun turnuvaları ve bazı etkinlikler değil, farklı tür yayınlara ve yayıncılara yer vererek genişletilmesi planlanıyor.

Steam Sohbeti: Steam Sohbeti için özel olarak yeni bir mobil uygulama getirilecek ve bu uygulama sayesinde GIF paylaşımı ve daha rahat bir sohbet deneyimi yaşayabileceğiz.

Steam Güven: CS:GO’da kullanılan ‘’Güvenilir Eşleştirme’’ teknolojisi dahada geliştirilecek ve bütün oyunlarda kullanılabilir olacak. Bu sayede hile yapabilecek veya yapmış oyuncular karşısında büyük bir önlem alınmış olacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Tekken 7'nin PC İçin Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

İnternet Kafe Programı: Steam’in dünyanın neredeyse tümi internet kafalerde bulunmasından dolayı, oyun tecrübesini daha iyi hale getirmek için resmi bir ‘’İnternet Kafe Programı’’ yayınlanacak.

Steam 2018 yılında oyun geliştiricilerinin lehine yönelik çalışmaları ile öne çıkmıştı ancak kendisine rakip olmak için çıkan oldukça fazla mağaza var. Bazı oyun geliştiricilerinin oyunlarını sadece kendi mağazalarında satışa sunması, uygun fiyatlandırma politikaları ve sundukları ücretsiz oyun fırsatları, Steam’deki ilginin azalabileceği yönünde şüphe uyandırmakta ayrıca diğer mağazalar oyun geliştiricilerine yüksek pay vaatleri sunmaktalar. Bakalım Steam, son zamanlarda ilgi görmeye başlayan farklı mağazalara karşı nasıl bir yol izleyecek?

Steam’in 2018 değerlendirmesi ve 2019 planları hakkında diğer detaylar için buraya tıklayarak, resmi blog yazısına ulaşabilirsiniz. Bakalım Steam 2019 yılında bizleri memnun etmeyi başarabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resident Evil 2 Remake Demosundaki Süre Sınırını Kaldırmak Mümkün!

Red Dead Redemption 2 İçin Beklenen Battle Royale Modu: Gun Rush