Şu sıralar The International ve kart oyunu olan Artifact üzerinde çalışmalar yaptığını görüğümüz Valve, arkaplanda çok önemli bir platform hazırlıyormuş. Twitch’e rakip olabilmeyi düşünen Valve, Steam.tv adında bir canlı yayın platformu geliştiriyor.

Henüz daha yolun başında olan ekip, Steam.tv’nin şu an test aşamasında olduğunu söyledi. Bir Valve temsilcisi ise, “Dota 2’nin en prestijli turnuvası The International’ın ana etkinliği için Steam.tv’yi güncellemeye çalışıyoruz. İnsanların ise sızıntı dolayısıyla gördükleri şey bir test sürümüydü.” dedi.

Steam.tv halihazırda bu haliyle henüz Twitch’e rakip olabilecek bir platform değil. Şu an için beta, belki de alpha, sürümünde olan bir Twitch’in sınırlandırılmış bir hali. Şu an için Steam.tv, The International turnuvasının yayınlanması için hazırlanıyor. Turnuvadan sonra ise ne kadar sürede geliştirilip insanların da yayın yapabileceği bir hale getirilir bilinmiyor.

The International Ana Etkinliği 20-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu zamanda ise biz de Steam.tv’yi daha net bir şekilde görebilme imkanına erişebileceğiz.