in , ,

Valve, Yeni Kart Oyunu Olan Artifact’ın Fiyatını Açıkladı!

Biz Valve’den Half Life 3, Portal 3 gibi oyunlar beklerken onlar bize kart oyunu getiriyor. Bu kötü bir durum mu? Benim gibi kart oyunu sevenlere hayır, hatta Valve’in en azından oyun çıkarmasına sevinenler bile vardır.

Dota 2‘nin Valve elinde büyük bir kozu olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu kozu da başka alanlara sıçratmak isteyen Valve; Hearthstone, Gwent gibi kart oyunlarına rakip olacak Artifact’ı piyasaya sunmayı hedefliyor. Geçtiğimiz Dota 2 The International turnuvasında ilk olarak duyurulan ve 1 seneden fazladır geliştirme aşamasında olan Artifact, 28 Kasım 2018 tarihinde artık oyuncularla buluşuyor.

Yapılan açıklamaya göre PC, Mac ve Linux sistemlerinde oynanabilecek olan Artifact, 20$‘lık bir ücretle satışa sunulacak. Açıkcası Türkiye’deki kura oranla bizim biraz pahalı bulduğumuz oyunun Türkiye’ye özel fiyatlandırması olacak mı göreceğiz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 7.20c Güncelleme Notları

Artifact, ufak sızıntılar ve bazı basın kaynaklarının resimleriyle ve videolarıyla ufaktan kendini göstermiş olsa da, resmi tanıtımı ve sunumu 31 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında gerçekleşek olan PAX West fuarında yapılacak. Amerika’nın Seattle kentinde gerçekleşecek olan fuarda oyuncular ilk kez Artifact’ı deneyebilecek, oynayabilecek hatta oyun için kodlar kazanabilecekler.

ARTIFACT’I ALDIĞIM ZAMAN OYUNA NE İLE BAŞLAYACAĞIM?

Artifact’ı 20 Dolar ödeyip aldığınızda ilk olarak size 2 deste verilecek. Bu kart destesinin içinde 54 adet kart bulunacak. Yani toplam 108 kartınız olacak. Her bir destede 5 kahraman, 9 eşya ve 40 adet diğer çeşitli kartlar bulunacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 27 Ekim 2017 Güncelleme Notları

Verilen bu destelerin yanında bir de size 10 adet açılmamış bir kart paketi verilecek. Her bir pakette 12 adet rastgele kart içerecek. Bu 12 karttan bir tanesinin Nadir derecesinde olması garantilenmiş durumda. Ayrıca oyun içinde isterseniz 2 Dolar karşılığında yeni bir 12 adetlik kart paketi alabileceksiniz.

Şimdilik Artifact ile ilgili yepyeni detaylar bu şekilde. PAX West etkinliğiyle beraber oyunu da tam olarak öğrenmiş olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Sağlayıcıları Arıyoruz!

GameX 2018 İçin Başvurular Açılmaya Devam Ediyor