in , ,

Valve’den 5 Yılın Ardından Yeni Bir Oyun: Artifact

Geçtiğimiz günlerde, Valve’in yıllar sonra geliştirdiği ilk oyun olan kart oyunu Artifact konsollar harici diğer platformlara çıkışını yapmıştı. Oyun hangi oyun motoruyla geliştirildiğini, fiyatını, sistem gereksinimlerini, nasıl bir oyun olduğunu toplayıp bu haber yazısında sizlere sunmak istedim. Bakalım neymiş bu Artifact?

Evet, sonunda Valve yıllar yıllar sonra yeni bir oyun çıkardı. Bir Half life 3 çıksaydı ne güzel olurdu ama derken, Artifact’in duyurusunu yaptılar ve yeni oyunun bir kart oyunu olacağını öğrendik. 5 Yılın ardından yayınlanan oyun, temelinde Dota 2’yi bulunduruyor. Oyun oyuncuları, 3 adet kulavara diziyor. Sanki Dota 2 oynuyormuşuz gibi 3 adet koridorda mücadele ediyoruz. Kulvarlara dizilen oyuncular, üç adet düşman kulesinden ikisini yıkıp ardından çıkan Dota 2’de de gördüğümüz Ancient’i yıkıp zafere ulaşmaya çalışıyorlar. 5’i kahraman olan 40 karta sahip olan oyuncular, farklı yetenekler ve stratejiler geliştirip, büyük bir mücadeleye giriyorlar. Stratejik yapı olarak başarılı gözüken oyun, Hearthstone’un tahtta olduğu kart oyunları arasında, yükselme potansiyeline sahip.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Trine 4'ün Çıkış Tarihi Açıklandı! Yeni Fragman Bizlerle!

Kullanıcılar oyuna pek olumlu bakmıyor. Oyunun hem yüksek bir fiyata sahip olup, hem de oyun için kart satışları vs.ye sahip olması Steam’de oyunun incelemelerini karışık durumuna çekmiş. Yükselme potansiyeli olan oyunun, böyle bir politika izlemesi oyuncuları sinirlendirmiş olmalı.

Oyunu Magic: The Gathering kart oyunundan tanıdığımız Richard Garfield tarafından tasarlandı. Oyun Half Life 2’de kullanılan Source oyun motorunun bir üst versiyonu Source 2 ile geliştirildi. Oyun Android, Microsoft Windows, iOS, macOS, Linux ve Mac OS platformlarına çıkış yaptı. Konsollara gelecek mi henüz bir bilgimiz yok. Oyun Steam üzerinde 109.95 TL gibi yüksek bir fiyata sahip. Oyunun ne zaman ilk indirimini alacağı hakkında bir bilgiye sahip değiliz?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 22 Nisan 2017 Güncelleme Notları

Fiyat politikası ve Valve’den beklenileni alamayan kullanıcılar, oyunu yerden yere vurmaya devam ediyor. Eğer politika üzerinde değişikliğe gidecek olunursa, olumsuz yorumlar azalabilir ve böylece Artifact, kart oyunları arasında güzel bir yere sahip olabilir. Bakalım ileride Valve oyuna nasıl güncellemeler getirecek. Oyunun resmi Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Merak edenler için fragmanı ve sistem gereksinimlerini buraya bırakıyorum.

MİNİMUM:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 / 8 / 10

İşlemci: Intel i5, 2.4 Ghz or better

Bellek: 4 GB RAM

Ekran Kartı: Integrated HD Graphics 520 w/128 MB or better

Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Depolama: 7 GB kullanılabilir alan

Ses Kartı: DirectX Compatible Sound Card

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mortal Kombat 11 The Game Awards’ta Duyurulabilir!

Blizzard 2019’da Birden Fazla Diablo Oyunu Geleceğini Açıkladı!