in , ,

Valve’den Oyunculara Büyük Ayıp!

Geçtiğimiz haftalarda Dota 2’ye gelen dergi ile birlikte oyuncular oldukça büyük bir beklenti içine girmişleri. Bu beklentilerin en temel sebeplerinden bir tanesi de dergi içinde Seviye 1000 ve 2000’de verilen ödüllerdi. Valve, dergide Seviye 1000 olan kişilere Aegis’ın maketi, seviye 2000 olan kişilere ise Dota 2’deki Roshan’ın gerçek maketini verecekti. Bu kısıma kadar hiçbir sorun yok, ancak son günlerde Reddit’te de açılan konu ile birlikte, Valve’in verdiği maketlerin tanıtılan maketlerle aynı olmadığı ortaya çıktı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 13 Ocak Güncellemesi (Türkçe Çeviri)
Valve’in tanıttığı Roshan heykeli.

Yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere Valve, oyunculara metalden ve oldukça detaylı, parlak gözüken bir Roshan heykeli gönderecekti. Ancak seviye 2000’e ulaşan oyuncuların evlerine ulaşan heykel ise şu oldu:

Fotoğraf KitsuneKamiSama/Reddit’e aittir.

Gönderilen heykellerin tanıtılandan oldukça farklı ve aşırı kötü bir kopyası gibi olması Dota 2 oyuncuları tarafından tepki topladı ve heykellerin tekrar tanıtıldığı şekilde gönderilmesini talep ettiler. Şimdilik Valve cephesinden bir açıklama gelmiş değil ancak ilerleyen günlerde mutlaka bir açıklama gelecektir. Şahsen gelen heykellerin tanıtılanla uyuşmamasının bir dolandırılma olayı olarak görüyorum. Çünkü bu heykeli elde etmek isteyen kişiler bu dergilere cüzî bir miktar para yatırdılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Black Ops IIII 1500 Nuketown Gücünde!

Metro Exodus Çıkış Tarihi Ertelendi