in , ,

VFŞL Transferler ve Oyuncu Kontratları Hakkında Tüm Gelişmeler

Bu liste sürekli olarak güncellenecektir.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nin bitimi ile birçok takım transferlere başladı. Hatta erken davranan birkaç takım Kış Mevsim Finalleri bitmeden transferlere başlamış bulundu. Başta Doğuş Üni Aurora ve Royal Youth olmak üzere birçok takımda oyuncu kontratlarında hareketlilik gözlemlendi. VFŞL’de istenileni elde edemeyen takımlar, erken davranarak takımlarındaki bazı oyuncuların sözleşmelerini feshetti. Boşta kalan oyuncular ise Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformlarından takım tekliflerine açık olduklarını belirtti. İşte o oyuncular ve transferleri tamamlanan oyuncular!

Doğuş Üni Aurora – Koearn kid

Lübnan asıllı 17 yaşındaki Ahmad “Koearn kid” Charif, kış mevsimi boyunca Doğuş Üni Aurora forması giyerek tamamlamış bulundu. Oyuncu NASR eSports ile OPN LoL turnuvasına katılmak istediğinden dolayı sözleşme feshine gidilme kararı alındı. Ara dönemde boş durmak istemeyen Lübnanlı oyuncunun, kendisini geliştirmek ve tecrübe kazanmak adına böyle bir adım attığı düşünülüyor. Turnuvanın bitiminden sonra Koearn kid’in Doğuş Üni Aurora’ya geri dönmesi bekleniyor.

Doğuş Üni Aurora – Trix

İstikrarsız ilerleyen Doğuş Üni Aurora’ya ilaç gibi gelen ve takıma çok büyük ve başarılı bir ivme kazandıran Trix, Twitter’dan yaptığı açıklama ile 30 Nisan’da sözleşmesinin bitmesine rağmen yapılan takım tekliflerine açık olduğunu ve değerlendireceğini belirtti.

Doğuş Üni Aurora – mypleasure

Sene başında yaptığı rol değişikliği ile alt koridordan ormana geçen mypleasure, rol değişikliğine rağmen fena bir performans sergilemedi. Gösterdiği performans ile beğeni toplayan mypleasure, kariyerini ormancı olarak sürdürmek istediğini belirtti. Sözleşmesinin 15 Mayıs’ta biteceğini bildiren oyuncu yapılan takım tekliflerine açık olduğunu ve teklifleri değerlendireceğini açıkladı.

Royal Youth – Pilot

Royal Youth için sene başında transfer edilen tecrübeli alt koridor oyuncusunun, Kış Mevsimi Finali sonunda ilk olarak sözleşmesi feshedildi ve ardından Royal Youth oyuncuyu tekrar renklerine bağladı. Sözleşme maddelerinde değişiklik olduğu öne sürülen tecrübeli oyuncu, bir mevsim daha Royal Youth forması taşıyacak.

Royal Youth – Dumbledoge

Uzun zamandır Royal Youth forması taşıyan Dumbledoge’un, performans konusunda inişli çıkışlı bir sene geçirmesi ve takım olarak yarı finalde takılmaları nedeniyle kontratının feshedildiği düşünülüyor. Riot kontrat veri tabanına göre Dumbledoge’un Royal Youth ile olan sözleşmesi feshedildi. Dumbledoge şu an serbest oyuncu konumunda. Aynı zamanda Royal Youth deneyimli destek oyuncusu için bir veda videosu paylaştı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  VFŞL Yarı Finalistleri Belli Oldu!

Royal Youth – GBM

Geçtiğimiz seneyi Bahçeşehir Supermassive’de geçiren tecrübeli orta koridor oyuncusu GBM, Kış Mevsimi başındaki transfer döneminde Royal Youth’a transfer oldu. Kış mevsimini beklentilerin ve yeteneğinin altında tamamlayan GBM, yarı finaldeki kötü tercihi ve kötü performansı nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kaldı. 10 Nisan’da paylaştığı bir gönderi ile Kore’ye döneceğini belirten oyuncu, Riot kontrat veri tabanına göre Royal Youth ile olan sözleşmesini feshetti. Kore’de nasıl bir strateji izleyeceği izleyenleri ve takipçilerini heyecanlandırıyor.

Royal Youth – Luger

Kısmen 2019 Kış Mevsimi’ni kendisine uygun teklif yapılmadığını düşündüğü için reddeden Luger, Kış Mevsimi’ni bir takım ile tamamlamadı. Lig ortasında Galakticos’tan banlanan Ruvelius’un isteği üzerine kısa bir süre Galakticos’a gelen Luger, sezonun devam eden günlerinde Galakticos’un sözleşmeyi feshetmesi üzerine sezonu ligde oynamadan tamamladı. Kış mevsimi sonunda Pilot ile nikah tazeleyen Royal Youth, yanına bir de Luger transferini gerçekleştirdi.

Galakticos – Husky Rider

2019 Kış Mevsimi’nde Galaktioc’ta forma giyen Ruvelius’un ban yemesi sonucunda alt koridorda forma şansı bulan Husky Rider, soloQ’da başarılı olmasına rağmen ligde öyle bir başarıyı maalesef yakalayamadı. Twitter’dan yaptığı paylaşımla takım aradığını belirten acemi alt koridor oyuncusu, boşta olduğunu duyurdu.

Galakticos – Zergsting

Sezonu istediği gibi tamamlayamayan Galakticos, büyük transferler ile büyük bir hezimet yaşadı. Yaptığı transferler ile ligi 9. sırada bitiren Galakticos, bu mevsim takımda yeniden bir yapılanmaya gidecekmiş gibi duruyor. Geçtiğimiz zamanlarda Zergsting sosyal medyada yaptığı paylaşımda takım aradığını ve yapılan teklifleri değerlendireceğini belirtti.

Galakticos – Trick

Sezonda istediği performansı gösteremeyen Trick, sezon bitmeden takım ile yollarını ayırdı ve Schalke 04 Esports’a transfer oldu. Oldukça başarısız bir sezon geçiren Trick, Schalke 04 taraftarlarına “Birçok insanın benim çöp olduğumu düşündüğünü biliyorum ama LEC’de kendimi kanıtlayacağım. Lütfen beni ve takımımı destekleyin.” dedi.

Galakticos – Flaxxish

Galakticos’a sezonun sonlarına doğru transfer olan İsveç asıllı 23 yaşındaki Olof “Flaxxish” Medin, forma şansı bulduğu maçlarda zaman zaman istenilen performansı gösterse de istikrarlı bir performans sergileyemedi ve sıkça acemice hatalar yaptı. Bu durumun sonunda Flaxxish, Polonya ligi Ultraliga’da mücadele eden PRIDE’a transfer oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL 9.8 Yama Notları Özeti | MSI 2019 Yamasına Hoş Geldiniz

Galatasaray Espor – Godbro

Beklenen performansın üstünde bir performans sergileyen Galatasaray Espor’a, bu yolda Godbro çok yardımcı oldu. Ligde iyi bir sezon geçiren Godbro, 30 Nisan’da sona erecek sözleşmesine rağmen takım tekliflerine açık olduğundan ve teklifleri değerlendireceğinden bahsetti.

Galatasaray Espor – MGX

Galatasaray Espor ile sözleşmesi devam eden MGX, takımdan ayrılık sinyalleri verdi. Yaz mevsiminde oynamak için takım tekliflerine açık olduğunu belirten MGX, orta koridor ve destek rolleri için tüm teklifleri değerlendireceğini söyledi.

Galatasaray Espor – Smoke

Senenin başında Galatasaray Espor Akademi takımında görev alan Smoke, Twitter’dan yaptığı açıklama ile sözleşmesinin devam etmesine rağmen yaz mevsimi için takım tekliflerini değerlendirebildiğini açıkladı.

Dark Passage – Crystal

2018 Yükselme Ligini çok başarılı geçiren ormancı, VFŞL’de kış mevsiminin başında Dark Passage’ transfer oldu. Askerlik nedeniyle çeyrek finallerde oynayamayan deneyimli oyuncu Twitter’dan “DP ile sözleşmem var ama %90 ihtimalle yaz mevsiminde oynamayacağım.” açıklamasını yaptı.

Dark Passage – Ragner

Sezona mükemmel başlayan Ragner, oyununu devam ettiremedi ve orta düzey bir performans ile sezonu kapadı. Sezon başındaki performansını sürdürebilseydi çok büyük başarılar elde edebileceğine dair olan potansiyelini göstermiş olacak ve büyük takımları ağına takmayı başaracaktı. Dark Passge ile sözleşmesi devam eden üst koridor oyuncusu, Twitter’dan yaptığı açıklama ile yeni takım tekliflerine açık olduğunu ve teklifleri değerlendireceğini belirtti.

Dark Passage – Korpse

Kış mevsimine Beşiktaş espor da kötü başlayan Korpse, Dark Passage transferinin ardından biraz daha iyi bir performans sergilemeyi başardı. Takım ile sözleşmesinin sona erdiğini belirten oyuncu, tekliflere açık olduğunu twitter üzerinden duyurdu. Korpse, sadece VFŞL’den değil aynı zamanda Avrupa’daki ulusal liglerden de tekliflere açık olduğunu duyurdu.

1907 Fenerbahçe – Robin

1907 Fenerbahçe’nin Akademi kadrosunda görev alan Robin, Akademi Ligi şampiyonu olarak Şampiyonluk Ligi seviyesinde bir performansı olduğunu izleyenlere kanıtladı. Riot kontrat veri tabanına göre 1907 Fenerbahçe ile olan sözleşmesinin sona erdiği gözüküyor. Gelecek mevsim Şampiyonluk Ligi’nde forma giymek istemesi mümkün olan acemi oyuncunun önü açık gözüküyor.

Yeni gelişmeler oldukça eklenecek ve güncellenecek olan bu listede şu an bu kadar oyuncu hakkında bir gelişme bulunuyor. Gelecekte yapılacak paylaşımlar ve haberleri kaçırmamak için takipte kalın.

Red Bull Flick 2v2 CS:GO Turnuvası Duyuruldu!

FIFA eŞampiyonlar Ligi Başlıyor!