in , ,

VFŞL Yarı Finalistleri Belli Oldu!

9 hafta süren Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi mücadelelerinin çeyrek final müsabakaları 30 Mart’ta Galatasaray Espor, Doğuş Üniversitesi Aurora arasındaki maç ile son buldu. Şimdi KMF için tek engel yarı finaller. Adını yarı finale yazdıran isimler ve çeyrek final maçlarının detayları…

Royal Youth-Dark Passage

5 Maçlık seriyi 3-0 gibi net bir galibiyetle kapatan Royal Youth, ismini yarı finale Supermassive‘in rakibi olarak yazdırmayı başarıyor. İlk iki maçı zorlanmadan domine bir şekilde kazanan Royal Youth 3. maçı ilk maçlara kadar kolay alamasa da kendi oyununu konuşturdu ve KMF’de iddialı bir takım olduğunu kanıtladı.

1. Maç

2. Maç

3. Maç

Maç sonu Can “Closer” Çelik röportajı:

-Seri, senin ve takımın için nasıl geçti?

+Yani 3-0 bitirdiğimiz için mutluyum ama oyunlar daha temiz olabilirdi özellikle son oyunu daha iyi kapatabilirdik. Biraz sanki heyecan yaptık biri kovalıyormuş gibi oynadık o yüzden ufak tefek hatalar yaptık ama 3-0 olduğu için mutluyum.

-Bundan sonraki rakibiniz Supermassive’e karşı neler yapacaksınız, aklınızda neler var?

+Şimdi rakibimizi küçümsemek gibi olmasın ama biz Supermassive için hazırlandık. Gücümüzü tam olarak o zaman göstereceğiz. Sezon içerisinde kötü oyunlarımız oldu doğru ama 5 maçlık serilerde çok daha güçlü olduğumuzu ve aynı hataların tekrarlanmayacağını düşünüyorum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Sony Yeni PS4 Oyunlarının PS5 Uyumlu Olmasını Zorunlu Hale Getirdi!

Dark Passage Genel Analiz:

Royal Youth Genel Analiz:

Galatasaray-AURORA

5 maçlık seriyi 3-0 bir şekilde kapatan Galatasaray Espor, yarı finalde kendi adını 1907 Fenerbahçe‘nin yanına yazdırmayı başardı. 7 Nisan’da oynanacak derbi sayesinde belki de bu Kış Mevsiminin en heyecanlı ve en kıyasıya geçen derbisine tanıklık edeceğiz. Galatasaray Espor’un kazanma ihtimalini düşünmeyen yorumcular, Galatasaray Espor’un 3 maçta gösterdiği performans ile donup kaldı.

Maçlara çok iyi hazırlanmış ve farklı taktiksel denemelerde bulunan Galatasaray, 2. maçta VFŞL‘de eşine rastlanmayan bir değişiklik yaptı! 1. maçı kazanmalarına rağmen orta koridor değişikliğine giden Galatasaray, VFŞL’de eşi benzeri görülmemiş bir değişiklik yaptı. Normalde Batı ve Doğu sunucularında görülün bu değişiklik VFŞL‘de heyecan yarattı. Bu değişiklik, orta koridorları olan Godbro‘nun 1 haftalık süreçte çalıştığı karakterleri göstermemesi ve 1907 Fenerbahçe maçına saklaması veya yedek olarak giren MGX ile 1 haftalık süreçte taktik geliştirmelerinin olduğunu düşünüyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hitman 2'de Yer Alacak Mekanlar Belli Oldu

1. Maç

2. Maç

3. Maç

Maç sonu Barış “Tolerant” Çepnioğlu röportajı:

-3 maçı değerlendirecek olursan bu maçlar hakkında bize ne söylersin?

+Harika oynadığımızı düşünmüyorum açıkçası 3 oyunda da bayağı hata yaptık ama geri dönmeyi başardık ve önemli olan da bu. Geride durup geriden oyunu bitirebilirdik. Mesela 2. oyun gayet kayıp edecekmişiz gibi duruyordu oyun ama garip bir şekilde oyna döndük, adamlar bence elinden verdi maçı. 3. maç temiz oynadık bayağı.

-Braum oynadın, Rakan oynadın, Morgana oynadın. Kendi performansını nasıl değerlendiriyorsun?

+Kendi performansımdan memnunum gayet bu seride ama daha iyi oynayabilirdim. Bazen yanlışlıkla yakalandım ve pozisyon hatası yaptım. Genele bakarsak iyi iş yaptığımı düşünüyorum ve böyle devam!

-1907 Fenerbahçe ile karşılaşacaksınız hazırlıklarınız olacak mı? Neler söylemek istersin.

+Fenerbahçe şu an en güçlü rakip olabilir Supermassive ile eşit bir durumda diyebilirim ve haftaya elimizden geleni yapacağız. Bu bir haftayı bayağı verimli geçireceğiz ve elimizden geleni yapacağız ve bu seriyi kazanacağız.

Doğuş Üni AURORA Genel Analiz:

Galatasaray Espor Genel Analiz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Crash Team Racing: Nitro-Refueled’dan Yeni Haberler!

Türkiye’nin Gururu, TSM’in Yıldızı Neler Yapıyor?