in , ,

VFŞL’de Lig Aşaması Sonuçlandı!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde lig aşaması sonuçlandı. 9 hafta süren çekişmeli karşılaşmaların ardından ligi ilk sırada bitiren 1907 Fenerbahçe Espor ve 2. sırada bitiren Bahçeşehir SuperMassive mevsim finallerine direkt yarı finalden başlamaya hak kazanırken Royal Youth, Doğuş Üni Aurora ve Galatasaray Esports çeyrek finallere adını yazdırdı.

Ligin birincisi 1907 Fenerbahçe Espor, 9. haftayı da mağlubiyetsiz kapatarak galibiyet serisini 14 maça kadar çıkardı. Bahçeşehir SuperMassive ise zirve yarışına son haftaya kadar dahil oldu ancak bu onlar için yeterli olmadı. 1907 Fenerbahçe Espor ile karşılaştıkları 2 maçta da mağlubiyet alan takım ikili averaj dolayısıyla ligi 2. sırada kapattı.

Doğuş Üni Aurora bir kez daha sıralamaları alt üst etti. Ligin başlamasından önce mevsim finallerine katılması çok olası gözükmeyen takım Dark Passage ve Galakticos galibiyetlerinin ardından ligi 4. sırada bitirerek adını çeyrek finallere yazdırmayı başardı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  FAR CRY 5 DERİN DALIŞ | SPOILERLI İNCELEME

Son Çeyrek Finalist Belli Oluyor

9. haftanın sonunda oluşan puan durumunda sadece 2 takımın puanları eşit: Dark Passage ve Beşiktaş. Son hafta öncesinde SeongHwan, Nagne ve Farfetch ile yollarını ayıran Beşiktaş; Panky’i de yedeğe çekerek Holyphoenix’in etrafına Akademi Ligi oyuncularını dizen ekip Royal Youth karşısında galibiyet almayı başardı. Bu galibiyet, Beşiktaş’ın puan tablosunda Dark Passage’ı yakalamasını sağladı.

Dark Passage ve Beşiktaş 6. sıraya oturup son çeyrek final biletini almak için 18 Mart günü Riot Games Espor Sahnesi’nde kıyasıya mücadele edecekler. Bu mücadele sonucunda mevsim finallerine katılmaya hak kazanan ekip belli olacak.

HWA Gaming, Galakticos ve Bursaspor Esports İçin Kış Mevsimi Bitti

Bu mevsim 5 çaylak ile sahnede yerini alan ve mücadelesini son haftaya kadar sürdüren HWA Gaming ekibi maalesef mevsim finalleri için yeterli galibiyet sayısına erişemedi. Yine de kurulan bu genç ekip ligin rekabetçi kadrolarından birisi olmayı başardı. Galakticos ve Bursaspor Esports için ise bu mevsim hiç hoş geçmedi. Mevsim boyunca rekabete dahil olmakta zorlanan ekipler mevsim finallerine yaklaşamadı bile.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Metro Exodus'a Yeni Bir Genişleme Paketi Geliyor!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde şimdi sıra mevsim finallerinde. Ancak mevsim finallerinden önce farklı bir şampiyon belli olacak. Akademi Ligi’nin final aşaması 22, 23 ve 24 Mart tarihlerinde oynanacak karşılaşmaların ardından ilk Akademi Ligi’nin şampiyonu belirlenecek. Lig aşamasının bitmesiyle birlikte son puan durumu şu şekilde:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doç. Dr. Levent Eraslan, Yeni Zelanda’daki Terör Olayında PUBG’yi Suçladı

Apex Legends’a Ne Kadar Hakimsin? Testi Çöz, Bilgini Ölç!