in ,

VFŞL’de Potansiyeli Fark Edilmeyen Efsane Oyuncu Şimdi Ne Yapıyor?

2015 senesinde espor kariyerine Türkiye’de başlayan 21 yaşındaki Koreli üst koridor oyuncusu Choi “Sword” Sung-won şimdi dünyanın en iyileri arasında.

2015’te Fencer takma adı ile Türkiye’de espor kariyerine başlayan oyuncunun ilk takımı bir zamanların iddialı Türkiye efsanesi Team Turquality oldu. Team Turquality’de çok kötü bir performans sergileyen oyuncu zamanla Team Turquality’de yedek kaldı. 2015 Aralık ayından 2016 Temmuz ayına kadar Team Turquality’nin üst koridorunda forma şansı bulan oyuncu performansı nedeniyle Temmuz 2016 Temmuzdan 2017 Ocak ayına kadar yedeğe alındı. Yedek olmaktan memnun olmayan oyuncuyla beklenmedik bir şekilde CK’de mücadele eden Griffin ilgilendi. Gözü kapalı teklifi kabul eden Fencer, takma adını “Sword” olarak değiştirme kararı aldı. Sword ismini Sword Art Online adındaki mangadan esinlenerek koyduğunu açıklayan oyuncu kariyerine Sword adı ile devam ediyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  VFŞL'de oynamış en iyi 11 esporcu!

CK’da mücadele veren kulüp Sword’un gelmesi ile 1.5 sene içerisinde CK 1. olarak LCK’e çıkma başarısını elde etti. 2018 kış mevsiminde LCK’e çıkma şansı yakalayan kulüp hemen ondan sonraki mevsim ise LCK 2018 Yaz mevsimi liginde 2.’si olmayı başardı. Bununla yetinmeyen kulüp LCK 2018 playofflarında yine 2. olarak olağan dışı bir sıçrama yaptı.

Bu yaşanan başarılardaki en büyük pay ise oyuncuların takım içi sinerjisi ve Griffin’in yepyeni genç oyuncular ile takım dinamiğini yakalamış olması. LCK 2019 Kış Mevsimi ligini 1. olarak bitiren Griffin playofflarda SKT T1‘e 3-0 kaybederek LCK 2019 playoffları tekrardan 2. olarak bitiriyor.

Böylece Sword, MSI 2019 biletini kaybetti. Genç bir takıma sahip olan Griffin başarılar elde etmek için zamanı olduğunu düşünüyor ve takımı bir arada tutacaklarını açıkladılar. Yani anlaşıldığı üzere Sword bir süre daha Griffin oyuncusu olarak kalacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  VFŞL'nin eski yıldız nişancısı ne yapıyor?

Sword Griffin İstatistikleri:

(Üstteki tablo LCK 2019 Kış Mevsimi istatistiği)

Sword Team Turquality İstatistikleri:

(Üstteki tablo TCL’deki tüm maçlarının istatistiği)

Tabloda Kullanılan Birimler:

G (game): Oynadığı Oyun Sayısı
W: Kazandığı Oyun Sayısı
L: Kaybettiği Oyun Sayısı
WR: Kazanma/Kaybetme oranı
K: Ortalama Aldığı Skorlar
D: Ortalama Ölüş Sayısı
A: Ortalama Asist Sayısı
KDA: (Skor+Asist) / Ölüş sayısı
CS: Maç Başına Ortalama Aldığı Minyon Sayısı
CSP0M: Dakika Başına Aldığı Ortalama Minyon Sayısı
G (gold): Maç Başına Kazandığı Ortalama Altın Miktarı

Intel ESL Türkiye Şampiyonası Ana Sponsoru Monster Notebook Oldu!

Intel ESL Türkiye Şampiyonası Ana Sponsoru Monster Notebook Oldu!

Geçmiş Tarih: John Dyer Devi 1895 Gizemi!

Geçmiş Tarih: John Dyer Devi 1895 Gizemi!