in ,

VFŞL’nin Eski Yıldız Ormancısı Şimdi Ne Yapıyor?

2016’da daha 16 yaşındayken, 2016 TBF’yi kazandıran en önemli isimlerden birisi olan Romanyalı 19 yaşındaki ormancı Andrei “Xerxe” Dragomir neler yapıyor? Avrupa’da fırtınalar estiren Xerxe kendisini geliştirmeye ve bir şeyler öğrenmeye devam ediyor.

Şu an Splyce forması terleten gelecek vaat eden genç ormancı, takımı ile LEC 2019 kış mevsiminde 4. olmayı başardılar. Aynı zamanda playofflarda da 4. olan ekip beklenilen performansı sergiledi.

Meta dışı şampiyon oynamaktan hoşlanan ve meta dışı şampiyonlar ile iyi performans sergileyen oyuncu, seçimlerini genelde Ivern, Warwick ve Hecarim gibi şampiyonlardan yana kullandı. Daha 16 yaşında TBF’yi alt üst edecek bir performans sergileyerek herkesi ezen ve kupayı Dark Passage’nin evine götürmesinde büyük emeği olan oyuncu espor kariyerine 2016 yılında başladı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Oyuncular Terör Saldırısını Engelledi!

Xerxe sırasıyla Crew e-Sports Club, Dark Passage, Unicorns Of Love, Splyce takımlarında forma giydi. Halen Splyce forması giyen oyuncu aynı zamanda espora Türkiye’de başladı.

Her yıldız oyuncu yazımızda olduğu gibi bu yazımızda da oyuncumuzun Türkiye performansı ile Avrupa performansını karşılaştırdık. Arasında büyük fark bulunmayan oyuncu, TCL gibi bir ligden LEC gibi bir lige gitmesine rağmen ortalamanın üstünde iyi bir performans sergilemeye devam ediyor.

Karşılaştırırken şu konulara dikkat etmenizi temenni ederiz; İlk olarak, oyuncu Dark Passage’da 28 maça Splyce’da 18 maça çıktı. İkinci olarak, LEC gibi bir lig TCL’den daha zor ve daha acımasız bir ligdir. Üçüncü olarak, Dark Passage zamanının yenilmez TBF şampiyonuydu aynı zamanda mükemmel bir kadroya sahipti. Splyce ise LEC düzeyine göre ortalama bir kadroya sahip ve şampiyonluk iddiası olmayan bir takım.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bursaspor Esports Yeni Ormancısını Duyurdu

Xerxe Splyce İstatistikleri:

Xerxe Dark Passage İstatistikleri:

Tabloda Kullanılan Birimler:

G (game): Oynadığı Oyun Sayısı
W: Kazandığı Oyun Sayısı
L: Kaybettiği Oyun Sayısı
WR: Kazanma/Kaybetme oranı
K: Ortalama Aldığı Skorlar
D: Ortalama Ölüş Sayısı
A: Ortalama Asist Sayısı
KDA: (Skor+Asist) / Ölüş sayısı
CS: Maç Başına Ortalama Aldığı Minyon Sayısı
CSP0M: Dakika Başına Aldığı Ortalama Minyon Sayısı
G (gold): Maç Başına Kazandığı Ortalama Altın Miktarı

Immortoru VFŞL’ye geri dönmek istiyor!

Emeklilik yaşı 25’e indi!