in ,

Volkanların Sırrı, Yeni Volkan Robotu İle Çözülüyor!

Her alanda kullanılan teknoloji ile birlikte, geliştirilmiş robotlar ile bilinmeyenlere ışık tutuluyor. Volkanlar, magmanın yer yuvarlağının, yüzeyinden püskürerek dışarı çıktığı coğrafi şekillerdir. Volkanların incelendiği bilim dalına ise volkanoloji yani yanardağ bilimi denmektedir. İnsanlık için büyük merak uyandıran volkanların daha detaylı incelenebilmesi için yeni bir volkan robotu geliştiriliyor.

 

Volkanların İncelenmesi

Volkanların oluşturduğu sıcaklık yüzünden insanoğlu her ne kadar inceleme yapmak istese de, bu olumsuz özellik yüzünden yeterinde inceleme yapamaz. Bu amaçla üretilen pek çok alternatif teknolojik cihaz bulunmakta. Ancak bu cihazlar da volkanın yer yüzeyi şeklinden ötürü, ya da sıcaklık derecesinin çok fazla olmasından dolayı yeterli bilgiyi veremiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Netflix Luke Cage ve Iron Fist'i İptal Etti

 

Volkanlar İçin Yeni Robotlar

Yanardağ faaliyetleri uzmanı ve ünlü jeoloji mühendisi Carolyn Parcheta, yanardağların sakladığı sırları açığa çıkarmak için yeni bir icat geliştirmeye başladı. Carolyn Parcheta yeni geliştireceği yanardağ robotu sayesinde, insanların ulaşamayacağı volkan ya da yanardağlara ulaşarak yeni bilgiler edinmeye çalışacak. Edinilecek bilgilerin sonunda insanlık için oldukça önemli olacağı kanaatine varılmaktadır. Bunlardan bazıları ise yerleşim yerlerine yakın olan yanardağların ne kadar sürede bir aktif olduğu veya ne kadar zamandır uyuduğu gibi bilgilerdir. Bu bilgiler sayesinde yanardağ ve çevresinde bulunan canlı sayısı kaybının en aza indirgenmesi sağlanacaktır. Yanardağlar aktif olduklarında büyük yıkım ve zararlara yol açar. Bilim kadını jeoloji uzmanı Carolyn Parcheta’nın geliştireceği volkan robotları sayesinde yanardağlar hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşmak mümkün olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

God of War İncelemesi: Sparta Çocuğuyuz Her Yerde?!

Erken Erişim Oyunları