in , ,

Wolfteam’den Cinayetle İlgili Açıklama Geldi!

Geçtiğimiz saatlerde Esenyurt’ta arkadaş olan iki gencin Wolfteam yüzünden kavga ettiği ve bu kavganın sonunda bir cinayetin yaşandığı haberi geldi. 16 yaşındaki bu iki genç, önce sözlü daha sonra yumruk yumruğa bir kavgaya tutuştular. Yere yatan R.A cebindeki bıçağı Yunus Emre Şahin’in boğazına sapladı ve bu üzücü olay gerçekleşti. Bu olaydan sonra Wolfteam’in yayıncısı olan Netmarble Türkiye bir basın açıklaması yaptı. İşte yapılan açıklama:

“03 Şubat 2018 tarihinde 16 yaşında iki arkadaşın aralarında geçen tartışmanın kavgaya dönüşmesinden sonra bir gencin hayatını kaybettiğini bugün basında yer alan haberlerden öğrendik. Sebebi her ne olursa olsun bir gencimizin hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü duyuyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Wolfteam Zaitsev Turnuvası Finalinde Büyük Ödül 100 Bin TL

Bilgisayar oyunları, tüm dünyadaki oyuncuların birbirleriyle rekabet ederken güzel vakit geçirdiği bir eğlence aracı olmuştur. Haberde bahsi geçen Wolfteam, milyonlarca insanın oynadığı, içinde heyecan unsuru ve oyuncular arasında rekabetin olduğu uluslararası bir bilgisayar oyunudur.

Ülkemizde profesyonel oyunculardan kurulu takımların yer aldığı, uluslararası rekabetin bilgisayar ekranlarına yansıdığı ve milyonlarca takipçisi olan Wolfteam oyunu espor kategorisinde yer almaktadır.

Oyunların, spor karşılaşmalarının ya da sözlü atışmaların sonuçları hiç bir zaman gerçek hayatta kederin üzüntünün ya da şiddetin bir parçası ya da sebebi olmamalıdır, bunun bir sebebi olarak gösterilmemelidir.

Oyunun ve sporun amacına gölge düşüren şiddet kimden ve ne şekilde gelirse gelsin kabul edilemez. 03 Şubat günü yaşanan bu elim olay münferit bir olaydır ve bir bilgisayar oyununa atfedilmemelidir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Wolfteam Zaitsev Turnuvasında Son 32 Tur!

Toplumsal hoşgörü çerçevesinde, şiddet yerine barışcıl yollarla iletişim, uzlaşmacı tutum ve davranışlar hepimizin desteklediği bir kültür olmalıdır ve bu kültürü geliştirme için toplumun her bireyine görev düşmektedir.

Netmarble ailesi olarak merhum gencimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. Tüm yakınlarına da Allah’tan sabırlar diliyoruz.

Netmarble Türkiye”

 

Only A Gamer olarak bizler de oyunlar olsun veya olmasın her türlü şiddete karşıyız ve karşı olmaya devam edeceğiz. Oyun içinde yapılan hatalardan dolayı işi bu kadar büyütmeyi hiç uygun görmüyoruz. Umarız daha bilinçli ve eğlenmesini bilen bir nesil yetişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Remnants of Naezith İncelemesi

PUBG | 8 Şubat 2018 Güncelleme Notları