in , ,

World of Warplanes Hızla Yükseliyor

World Of Warplanes Hızla Yükseliyor

Yazımıza başlamadan önce nedir bu World Of Warplanes, bir bakalım:

World of Warplanes askeri havacılığın altın çağında geçen bir uçak savaşı MMO’su. Oyuncuların kendilerini taktiksel üstünlük sağlamak için kıyasıya bir mücadele içinde buldukları World of Warplanes, kullanıcılara 1930’lu yılların çift kanatlılarından 1950’lerin jetlerine uzanan yüzlerce saldırı, savaş ve bombardıman uçağına pilotluk etme fırsatı veriyor. Gerçekçi görsellik ve sesler sayesinde nefes kesici bir hal alan hava savaşlarında verilen her karar zafere ya da yenilgiye neden oluyor.

Wargaming tarafından 2013 yapımı II. Dünya Savaşı’nda geçen uçak simülatörü olan World of Warplanes için dün bir güncelleme yayınlandı. Oyun dinamikleri ve uçak parametrelerinin yenilendiği bu güncelleme ile yepyeni bir oyun modu ve uzun zamandır beklenen bombardıman uçağı sınıfı oyuna eklendi. Bu güncellemenin şimdiye kadarki en kapsamlı güncelleme olduğu düşünülüyor.

Oyuna V2.0 ile gelen Fetih Modu da World Of Warplanes’i hızla yükselişe geçirecek gibi. Bu mod nedir peki derseniz, hemen açıklayalım. Fetih Modu farklı sektörlere ayrılmış bir alanı takım çalışması ve çeşitli taktiklerle ele geçirmek üzerine kurulu.Tabi ki bunu yapabilmek için birbirinizi korumanız ve desteklemenizin yanında farklı uçak sınıflarını kullanarak eş zamanlı olarak hareket etmeniz de gerekiyor.Özellikle takım çalışmalarını seven bir oyuncuysanız bu modda sıkılmadan bolca vakit geçirebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bluehole, PUBG'deki AFK-Farming olayına el atıyor!

Farklı uçak sınıfları demişken, uçakların hepsinin yenilendiğini, ince ayarlarının yapıldığını, çeşitli rollerde kullanılmak üzere hazırlandığını ve dezavantajlarının, avantajlarının öne çıkarıldığını hatırlatmış olalım.

Bu güncellemede en göze çarpan ayrıntılardan bir tanesi ise çekirdek kitlenin uzun zamandır beklediği ve ısrarla talep ettiği Bombardıman uçağı. Diğer uçak sınıflarıyla karşılaştırıldığında yüksek hayatta kalma kabiliyetine, yüksek irtifa performansına, güçlü savunma silahlarına ve yüksek bir bomba taşıma kapasitesine sahip olan bu uçaklar, sadece belirli tiplerin önleme yapabildiği yüksek irtifalardan düşman bölgelerine bomba atabiliyorlar. Direkt aksiyonun göbeğine dalmaktansa taktik geliştirmeyi ve düşmanı hiç beklemediği anda vurmayı seven oyuncular, bu sınıf tam size göre olacaktır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 | 24 Kasım 2017 Güncelleme Notları

Respawn sistemi de bu güncelleme ile oyuna eklenenlerden. Bu sistem sayesinde artık savaştan çekilmeye veya ağır hasar aldıktan sonra kalan canı koruma faslına elveda diyeceksiniz.Yani uçağınızı kaybetmek artık maçı kaybetmek anlamına gelmiyor.Bu sistemle oyuncular savaş sırasında birkaç kez respawn olarak takım arkadaşlarına yardım edebilecekler ancak her seferinde respawn süresi uzayacak.

“Uzunca bir süredir geceli gündüzlü tüm ekibin üzerinde çalıştığı 2.0 güncellemesini oyuncularla paylaştığımız için çok heyecanlıyız,” şeklinde açıklamasına başlayan World of Warplanes Yayın Direktörü Andrew Zhugar, sözlerini, “Oyuna eklenen her yenilik, yapılan her değişiklik bizi en başından beri yalnız bırakmayan sadık oyuncu topluluğumuzun geri bildirimleriyle şekillendi. Bu güncellemenin asıl mimarı onlar,” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Tüm bu yeniliklerle beraber oyun grafiklerinin ve kullanılan seslerin yenilenmesi ile bulutlar arasından meydan okumak hiç bu kadar heyecanlı olmamıştı.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 12 Ekim 2017 Güncelleme Notları

Cuphead 2 Hafta İçinde 1 Milyon Kopya Satmayı Başardı!