in , ,

Xbox One X: Project Scorpio Ön Sipariş Rekoru Kırdı

Selamlar Only A Gamer takipçileri. Konsol denince akla gelen iki isim var PlayStation ve Xbox. Hepimizin bildiği gibi Xbox, 360 versiyonu ile yüksek başarı yakalamış ancak PlayStation 4 çıktıktan sonra Microsoft yeni konsolu Xbox One’ı çıkartmak zorunda kalmıştı. Yine de PlayStation 4, Xbox One’ ı yüksek derecede geri bırakmıştı. Bu haberimizde Microsoft’un ön sipariş rekoru kıran Xbox One X hakkında konuşacağız.

İLK 5 GÜN SATIŞ REKORU

Microsoft’un açıklamasına göre Xbox One X ön siparişte ilk 5 günde, daha önceki bütün Xbox konsollarını geride bıraktı ve bir rekora imza attı ve ayrıca Xbox One X’ler o kadar fazla satıldı ki mağazalarda ön sipariş için Xbox One X kalmadığı açıklandı. Bu arada belirtmek isterim ki konsolun tam adı Xbox One X: Project Scorpio.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Jalopy Ücretsiz Oldu!

EN GÜÇLÜ VE EN PAHALI

Gamescom 2017‘de tanıtılan 4k özelliğiyle birlikte Xbox One X: Project Scorpio oyunları 4K açabilecek güçte ve Microsoft’un deyimine göre gelmiş geçmiş en güçlü oyun konsolu. Tabi böyle güçlü bir konsol, tuzlu bir fiyat ister öyle değil mi? Konsolun Türkiye’ye göre fiyatı 2900 TL. Konsolların ortalama çıkış fiyatı 1400-1500TL olarak düşünülürse gayet tuzlu bir fiyat.Böyle güçlü teknolojilerle geliştirilmiş ve iddialı bir konsolun açıkçası 2900 TL olması gayet normal.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  50 TL Değerindeki Satellite Reign Ücretsiz Oldu
NE ZAMAN ÇIKACAK

Xbox One X, 7 Kasım 2017 tarihinden itibaren mağazalarda 2900 TL’lik fiyatıyla sizleri bekliyor olacak. Şunu da söylemek gerek. 4K kalitesinde oyun oynamak için 4K destekli bir monitöre veya televizyona sahip olmanız gerekiyor. Fiyatlar çok tuzlu ancak konsolların geleceği için çok büyük bir adım olduğunu düşünüyoruz.

Planlarınız arasında bu konsolu almak mı var? Yorumlarda görüşlerinizi belirtebilirsiniz.
E3 2017‘de ilk duyurulduğunda bir yazı daha yazmıştık. Konsolla ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.Daha fazla haber için Only A Gamer‘i takip etmeyi unutmayın sağlıcakla kalın…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Yapımı Hikaye Tabanlı FPS Oyunu:Soldıers Of The Unıverse

Uncharted:The Lost Legacy İncelemesi