in , , ,

XBOX One X Türkiye’de!

Xbox One X Console Controller Front Tilt Top

Microsoft’a göre en güçlü oyun konsolu olan 4K ve HDR destekli Xbox One X’i dünya ile aynı anda Türkiye’de oyunseverlerin beğenisine sunuyor. Xbox One X, 4K çözünürlük ile oyunculara bir görsel şölen garantiliyor.

Aramıza en yeni oyun konsolu olarak katılacak olan XBOX One X oldukça iddialı geldi. Xbox One X’in yazılım geliştiriciler ve oyuncular için en çok tercih edilen oyun platformu olması hedefleniyor. 7 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak olan yeni konsol gelişmiş işlemcisi ile üst düzey grafik, normalinden daha yüksek FPS, daha hızlı oyun yükleme süresi ve Dolby Atmos desteği gibi özelliklere sahip. Yani konsolların canavarı olarak görülüyor. Fiyatı da 2700TL civarında olacak.

Yeni konsolu Türkiye pazarına sunmaktan dolayı büyük bir heyecan duyduklarını belirten Microsoft Türkiye tarafından da konsol hakkında şu bilgiler verildi:

“Dünyada yaklaşık olarak 1 milyar oyuncu oyun dünyasında yazılım ve hizmetler için bir yılda 125 milyar dolar harcıyor. Oyun pazarı bu sene Microsoft CEO’su Satya Nadella liderliğinde öncelikli beş çözüm alanımızdan biri olarak belirlendi. Xbox One konsolomuzla pazarda güçlü bir konuma sahibiz; bir yandan çevirimiçi ağımız Xbox Live ile ayda 53 milyon aktif kullanıcıyla buluşurken, diğer yandan PC oyuncuları için en popüler işletim sistemi olan Windows 10‘la oyun keyfini çok daha geniş kitlelere yaşatıyoruz. Xbox ile oyun dünyasına yaklaşımımız, oyuncuların istedikleri oyunları, istedikleri insanlarla, istedikleri cihazlarda oynamalarını sağlamak. Bu kapsamda konsol ve PC oyunlarında inovasyonun sınırlarını zorlamaya devam ederken, artırılmış gerçeklik gibi en yeni teknolojileri de oyun dünyasına kazandırıp, eğlenceyi katlayacağız.”

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Microsoft Flight Simulator Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Microsoft Türkiye: “Oyun ekonomisinin büyümesine katkı sağlayacağız.”

“Xbox’da başladığınız bir oyuna PC’de devam edip, tekrar Xbox’a geri dönebiliyorsunuz. Xbox Play Anywhere özelliği ile oyunu bir kere satın alıp hem konsolda hem de PC’de oynayabiliyorsunuz. Amacımız 4K gibi en son teknolojileri kullanarak hem oyun yazanlara hem de oyun oynayanlara ilham verip, heyecanlandıracak interaktif, yenilikçi ve yaratıcı deneyimler geliştirmek. Ayrıca iş ortaklarımız, yazılım geliştiriciler ve oyuncular için öncelikli olarak tercih edilen oyun platformu olacağız. Türkiye’de de İTU Magnet, ODTÜ Teknokent ATOM bünyesinde veya Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki oyun Lab’i BUG’da birçok yazılım geliştirici var. Örneğin Nowhere Studios, Monochroma isimli oyunu ile Xbox’da yer alıyor.”

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox Series X Tasarımında Buzdolabınız Olsun İster Misiniz?

En heyecan veren yanı da bu, yerli oyunlarımız Xbox’ta. He bir de, az değiliz ha! Ülkemizde tam 31 Milyon aktif oyuncu bulunuyor.

“Araştırma şirketi Newzoo’nun raporlarına göre, Toplam oyun pazarının büyüklüğünün bugün 775 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Bunun yaklaşık 322 milyon doları mobil, 433 milyon doları ise PC ve konsollardan gelen rakamlardan oluşuyor. Türkiye, oyun pazarının büyüklüğü ile dünya sıralamasında 18. sırada yer alıyor. Oyun sektörü artık sadece ‘eğlence’ anlayışın ötesinde önemli bir dijital ekonomiye dönüştü. Ve Türkiye’nin bu global ekonomideki yeri de oldukça yüksek bir potansiyele sahip. Genç ve dinamik nüfusumuzla halihazırda sosyal medyada oldukça yüksek bir tüketici oranına sahip.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 Mekaniklerini Ne Kadar İyi Biliyorsun? [ZOR SEVİYE]

Günümüz Telefonlar Yapay Zeka İle Değişiyor, Zeki Telefonlar!