in , ,

Xbox Series X Özel Oyun Olmadan Çıkış Yapacak!

Dünya devi şirketlerden Microsoft‘un oyun konsolu Xbox‘un dördüncü nesilde tanıttığı yeni oyun konsolu Xbox Series X hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Xbox Game Studios‘un yöneticisi Matt Booty‘nin yaptığı açıklamalara göre yeni Xbox konsolu Xbox Series X, kendisine özel exclusive oyun olmadan piyasaya çıkacak. Detaylar haberimizde.

Yeni nesil konsol dönemine girdiğimiz 2020 ile birlikte, iki ünlü oyun konsolu PlayStation 5 ve Xbox Series X hakkında yeni bilgiler elde etmeye devam ediyoruz. Yeni çıkacak konsollar tamamen geriye dönük uyumluluk çerçevesinde çalışacak yani önceki nesillere çıkan oyunlar yeni nesilde de oynanabilecek. Buna rağmen PlayStation 5, özel oyunlarını çıkarmaya devam ederek hem eskiyi unutmamış hem de kendisine özel yapımlar yaratmış olacak. Konsolların çıkışında özel bir oyun ile çıkış yapmak gerçekten önem taşıyabiliyor. Xbox tarafında ise, geriye dönük uyumluluğun yanında yeni çıkacak oyunların hepsi Xbox One platformunda da oynanabilecek. Hatta Microsoft’un planları doğrultusunda artık Microsoft, bir aile ekosistemi kurup Wİndows işletim sistemine de Xbox oyunlarını sunmayı amaçlıyor. Matt Booty‘nin açıklamaları bu yönde.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xbox Live Gold Ekim 2020 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Microsoft ayrıca Xbox Series X için iki adet oyun duyurmuştu. Bunlardan birisi Ninja Theory tarafından geliştirilen Hellblade’in yeni oyunu Senua’s Saga: Hellblade 2 ve diğeri de 345 Industries tarafından geliştirilen Halo Infınıte oyunuydu. Bu oyunların sadece Xbox Series X’a özel çıkmayacağını da haberimiz doğrultusunda belirtmiş olalım.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  FIFA 18 İçin İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı!

Microsoft’un Xbox konsoluna özel oyun çıkarmaması ve tüm Microsoft sistemlerinde ortak bir ekosistem kurması bakalım Microsoft’a avantaj mı yoksa dezavantaj mı sağlayacak? Siz Xbox Series X ve PlayStation 5 hakkında ne düşünüyorsunuz? Almayı düşündüğünüz konsol var mı? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Resident Evil 3 Remake İle Alakalı Yeni Bilgiler Geldi!

2019 Yılının En Çok Satan PlayStation Store Oyunları Açıklandı!